Juventus' forward from Spain Alvaro Morata celebrates after scoring during the Italian Serie A football match Fiorentina vs Juventus on April 24, 2016, at Artemio Franchi stadium in Florence.   / AFP PHOTO / ALBERTO PIZZOLI

Morata a bajnoki cím küszöbére lőtte a Juventust

hírszerző. 2016. 04. 25. 06:11

A Fiorentina a zsinórban ötödik Scudettójára pályázó Juventust fogadta vasárnap este.

Aktívabban kezdték a mérkőzést a hazaiak, de hol Gianluigi Buffon, hol a bíró szólt közbe. A rutinos hálóőr több nagyszerű védést is bemutatott, a játékvezető ítéleteiről ezt már nem mondhatjuk el, hiszen egy szabályos firenzei gólt érvénytelenített les címén.

Az első félidő végén megszerezte a vezetést a Juventus. Paul Pogba fejelte vissza a labdát Mario Mandzukic pedig kapásból a jobb alsóba lőtt. (0-1)

A második játékrészben nagy erőket mozgósított a Fiorentina, ez végül a 81. percben eredményezett gólt. Leonardo Bonucci adta el a labdát saját kapuja közelében, Nikola Kalinic pedig kilőtte a bal alsót. (1-1)

Ezzel azonban még nem volt vége, két perccel később ugyanis megszerezte a győztes gólt a torinói csapat. Patrice Evra lőtt tíz méterről kapásból, ezt még sikerült blokkolnia a védelemnek, de Álvaro Morata közelről már nem hibázott. (1-2)

Könnyen elúszhatott volna a győzelem a vendégeknek, hiszen az exfirenzei Juan Cuadrado lerántotta Kalinicet a tizenhatoson belül, Buffon azonban az utolsó percben kivédte a tizenegyest.

Győzelmével a Juventus tizenkét pontra növelte előnyét a bajnokságban. Ez egyúttal azt is jelenti, hogy ha a Napoli nem nyer hétfő este a Roma ellen idegenben akkor Massimiliano Allegri csapata ismét olasz bajnoki címet ünnepelhet.