Real Madrid's Colombian midfielder James Rodriguez celebrates after scoring during the UEFA Champions League round of 16, second leg football match Real Madrid FC vs AS Roma at the Santiago Bernabeu stadium in Madrid on March 8, 2016. / AFP / GERARD JULIEN

Négy perc alatt döntött a Real, nyolc között a Wolfsburg

Vaskor Máté
Vaskor Máté

újságíró. 2016. 03. 08. 22:38

Nem forgott veszélyben sem a Királyi Gárda, sem a német együttes továbbjutása a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében.

Real Madrid-AS Roma 2-0 (0-0) – összesítésben: 4-0

Gólszerzők: Ronaldo (64.), James (68.)

Zinédine Zidane együttese tulajdonképpen már az odavágón eldöntötte a lényegi kérdéseket, hisz 2-0-ra tudott győzni az olasz fővárosban és magabiztos előnnyel várhatta a második mérkőzést.

Ezzel együtt megvolt a lehetősége a Farkasoknak, hogy izgalmasabbá tegyék a párharcot, de Dzeko elpuskázta ordító ziccerét az első játékrész derekán. A félidőig mindkét fél megszerezhette volna a vezetést, de Salah próbálkozása elsüvített a kapu mellett, a másik oldalon pedig Szczesny állta a sarat.

Egészen a 64. percig kellett várni a Bernabéu közönségének az első találatra, ekkor Ronaldo püfölte a ketrecbe a kapusról kipattanó labdát.

Négy perc múlva már ismét 2-0 állt az eredményjelzőn, Ronaldo passza után James lőtte ki a hosszú alsót.

A hajrában pályára lépett Francesco Totti is a Románál, aki minden bizonnyal utoljára lépett pályára a Bajnokok Ligájában. Az egész stadion állva tapsolta a legendás olasz csatárt.

Ugyanakkor ő sem tudott érdemben hozzá tenni csapata játékához, így a Real Madrid könnyedén, 4-0-s összesítéssel lépett tovább a negyeddöntőbe.

Fotó: Europress fotóügynökség

Wolfsburg-Gent 1-0 (0-0) – összesítésben: 4-2

Gólszerző: Schürrle (74.)

Mindkét alakulat története első BL-nyolcaddöntőjét játszotta ebben a szezonban, a visszavágót viszont a német klub várhatta előnyösebb helyzetből, miután Belgiumban 3-2-es győzelmet aratott.

A visszavágón is a Wolfsburg lépett fel támadóbb szellemben, igaz, az első 45 percben mindössze egy nagy védést kellett bemutatnia a Gent hálóőrének Guilavogui bombájánál.

A folytatásban egyre inkább érett a hazaiak vezető gólja, ami negyed órával a rendes játékidő vége előtt meg is érkezett.

Draxler húzott el remekül az alapvonal mentén majd gurított a kapu előterébe, ahol az érkező Schürrle lendületből értékesített ziccerét.

A hátralévő időben nem született több gól, így 4-2-es összesítéssel a németek jutottak tovább és várhatják a negyeddöntő sorsolását.