Dortmund's Pierre-Emerick Aubameyang celebrating his 1:0 goal during the Bundesliga soccer match between Bayer 04 Leverkusen and Borussia Dortmund at BayArena in Leverkusen, Germany, 21 February 2016. PHOTO: MARIUS BECKER/dpa

(ATTENTION EDITORS: Due to the accreditation guidelines, the DFL only permits the publication of up to 15 pictures per match on the internet and in online media during the match.)

Furcsa közjáték után nyert rangadót a Dortmund

2016. 02. 21. 18:36

Az eredmény azt jelenti, hogy Dárdai Herthája visszakerült a dobogóra.

A Borussia Dortmund 1-0-ra nyert a Bayer Leverkusen otthonában a német labdarúgó-bajnokság 22. fordulójának vasárnapi játéknapján.

A második félidőben Felix Zwayer játékvezető félbeszakította a meccset, mert a hazaiak vezetőedzője, Roger Schmidt felszólítása ellenére nem volt hajlandó felmenni a lelátóra. A tréner azért reklamált, mert szerinte a gól előtt az ellenfél nem onnan végzett el szabadrúgást, ahonnan a bíró mutatta.

Zwayer szünetet rendelt el, s a játékosokat az öltözőbe küldte. A játék kilenc perc elteltével folytatódhatott, a Leverkusen edzője akkor már a tribünön ült.

A Leverkusen veresége egyben azt jelenti, hogy a Dárdai Pál vezette Hertha BSC visszakerült a tabella harmadik helyére.