Premier League: szeptember után ismét gólt lőtt az első félidőben a United hazai pályán

Az Arsenal fontos pontokat veszített hazai környezetben.

Nincs megállás Angliában, újabb hétközi fordulót rendeznek a Premier League-ben. Kedden nyolc mérkőzésre került sor a 24. fordulóból, amelyen egy hosszan tartó átkot tört meg a Manchester United, Jamie Vardy duplájával elintézte a Liverpoolt, valamint kivédték az Arsenal szemét.

Manchester United – Stoke City

Azok a nézők, akik kilátogattak az Old Traffordra bizony dörzsölhették a szemüket, hogy jól látnak-e. A United ugyanis hosszú idő után gólt szerzett az első félidőben hazai környezetben. Jesse Lindgard már a 14. percben megszerezte a vezetést a Stoke City ellen (1-0). Az előnyt Anthony Martial duplázta meg, a francia támadó gyönyörű gólt csavart a hosszú felsőbe (2-0).

Az MU legutóbb szeptemberben szerzett gólt hazai pályán az első félidőben, akkor Memphis Depay talált a Sunderland kapujába a negyedik percben.

A kegyelemdöfést Wayne Rooney adta meg, aki a második játékrész elején kialakította a végeredményt (3-0). Nem gyakran látni ilyen gólgazdag United-győzelmet a bajnokságban.

Leicester City – Liverpool

A forduló rangadóján a listavezető Leicester City fogadta a Liverpool együttesét. Claudio Ranieri csapata dominált az egész mérkőzésen, a vezető gólig egészen a 60. percig kellett várni. Akkor egy hosszan előrevágott labdát Jamie Vardy szelídített meg, majd 25 méterről a kicsit kint álló Simon Mignolet felett a kapuba bombázott.

Bő tíz perccel később végleg eldőlt a mérkőzés, akkor Okazaki Shinji labdája jött ki a kapusról, Vardy pedig higgadtan a hálóba lőtt (2-0). Ez volt az angol csatár 18. gólja az idei szezonban.

Győzelmével a Leicester megőrizte vezető helyét a tabellán, előny három pont a Manchester City gárdájával szemben.

Arsenal – Southampton

Az Ágyúsok hiába támadták végig a mérkőzést hazai pályán, gól mégsem tudott szerezni. A Szentek kapusa, Fraser Forster ihletett formában védett a 90 perc során. Az angol válogatott hálóőr  Mesut Özil helyzeténél az első félidőben, majd Olivier Giroud, Alexis Sánchez, Theo Walcott és Laurent Koscielny próbálkozásánál is hatalmas bravúrt mutatott be.

Az Arsenal sorozatban a harmadik hazai bajnokiján nem szerzett gólt, a döntetlennel fontos pontokat veszített a bajnoki címért folyó versenyfutásban. Arsene Wenger csapata negyedik a tabellán, hátránya öt pont a listavezető mögött.

A szurkolók számára különösen rossz hír, hogy az ősi rivális Tottenham megelőzte őket.