Valencia's Brazilian defender Santos (L) vies with Real Madrid's Croatian midfielder Mateo Kovacic during the Spanish league football match Valencia CF vs Real Madrid CF at the Mestalla stadium in Valencia on January 3, 2016.   AFP PHOTO/ JOSE JORDAN / AFP / JOSE JORDAN

Ronaldóék nem tudták kihasználni a Barca botlását

Menyhei Csaba

sportújságíró. 2016. 01. 03. 22:38

Kétszer is vezetett a Real. Bale emberhátrányban szerzett gólja után csak egy percig örülhetett Benítez.

A spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) 18. fordulójának vasárnap esti mérkőzésén a Real Madrid a Valencia otthonába látogatott. A Barcelona szombaton nem tudott nyerni a városi rivális otthonában, így a madridiak egy esetleges győzelemmel közelebb kerülhettek volna a címvédőhöz. A Blancók számára azért is lett volna fontos a győzelem, mert az Atlético sikerrel abszolválta a Levante elleni meccsét.

A Mestallában az első fél órában uralta a meccset a Real, ennek eredményeként ők is szerezték meg a vezetést. A 16. percben egy csodálatos összjáték után Karim Benzema lőtt a kapuba (0-1).

A Valencia még a szünet előtt még egalizálni tudott. A Pepe buktatása után megítélt büntetőt Dani Parejo váltotta gólra (1-1).

A fordulást követően Mateo Kovacic brutális belépője után mehetett zuhanyozni, így az utolsó bő húsz percre emberhátrányba került Rafa Benítez alakulata. A kiállítás nem törte meg a vendégeket, Toni Kroos szabadrúgása után Gareth Bale fejelt gyönyörű mozdulattal a hosszú sarokba (1-2).

Egy percig vezetett a Real, Paco Alcacer szintén fejjel volt eredményes (2-2).

Alvaro Negredo a ráadás perceiben hős lehetett volna, de ziccerben a kapusba lőtt, így maradt a döntetlen. Gary Neville irányításával továbbra is nyeretlen a Valencia a bajnokságban. A madridiak hátránya négy pont az Atlético, és kettő az egy mérkőzéssel kevesebbet játszó katalánok mögött.

Eredmény – La Liga, 18. forduló

Valencia – Real Madrid 2-2 (1-1)
Gólszerző: D. Parejo (45+1 – büntetőből), P. Alcacer (83.) illetve Benzema (16.), Bale (82.)
Kiállítva: Kovacic (68.)