A kiesés szélére került a Chelsea

juventus-chelsea (juventus-chelsea)

A két együttes a csoportkör első fordulójában találkozott egymással: akkor Londonban a Chelsea kétgólos előnyről hullajtott pontokat, így az a két pont most nagyon hiányzik a Kékeknek. Éppen ezért törleszteni akartak Torinóban.

A Chelsea-nek csak a győzelem lett volna elfogadható a továbbjutás kiharcolásához – még sosem fordult elő, hogy a címvédő kiessen a csoportból -, azonban a Zebrák azonnal letámadták a vendégeket.

Az első játékrészben a Juventus veszélyeztetett többször, ennek ellenére az angoloknak is megvoltak a lehetőségeik. Ünnepelni mégis a Juvénak volt oka: a 38. percben Pirlo indult meg Cech kapuja felé, majd messziről tüzelt. A lövésbe Quagliarella tette bele a lábát, ez becsapta a vendégek hálóőrét, így a labda a kapuban kötött ki (1-0).

A szünet után sem álltak le a Zebrák, folyamatosan rohamozták a Chelsea kapuját, míg a Kékek próbáltak a kontrákra játszani, de nem igazán jött be a tervük. A 62. percben aztán ismét egy megpattanó labda lett a vesztük.

Akkor Asamoah vitte be a tizenhatoson belülre a labdát, majd a második hullámban érkező Vidal elé gurított. A chilei középpályás lőtt, a játékszer pedig Ramiresen irányt változtatva a hálóban kötött ki (2-0).

A hajrában szinte már helyzetei sem voltak a Chelsea-nek, a Juve pedig lőtt mégegyet: Giovinco a 91. percben messziről vette be a kimozduló Cech kapuját, így az olaszok 3-0-ra nyertek.

Mivel a csoport másik mérkőzésén, egy meglehetősen érdekes találkozón a Shaktar Donyeck 5-2-re elintézte a Nordsjaellandot, így az ukránok 10 ponttal vezetik a csoportot, a Juventus pedig a második kilenc egységgel. A Chelsea csak akkor juthat be a legjobb 16 együttes közé, ha legyőzik a dánokat, Donyeckben pedig kikapnak az olaszok.

A Shaktar egyébként kétszer is egyenlíteni tudott a Nordsjaelland ellen, az első találatuk pedig elég furcsa volt, hiszen vissza kellett volna adniuk a labdát a dánoknak, de ehelyett Adriano a kaput célozta meg, és be is talált. Innentől viszont bedarálták ellenfelüket az ukránok.

Bajnokok Ligája, E csoport, 5. forduló
Juventus – Chelsea 3-0 (1-0)
Gólszerző:
Quagliarella (38.), Vidal (62.), Giovinco (91.)

Juventus: Buffon – Chiellini, Bonucci, Barzagli – Asamoah, Marchisio, Pirlo, Vidal, Lichsteiner (Caceres, 68.) – Vucinic (Giovinco, 82.), Quagliarella (Pogba, 89.). Vezetőedző: Angelo Alessio.

Chelsea: Cech – A. Cole, Ivanovic, Cahill, David Luiz, Azpilicueta (Moses, 60.) – Mikel (Torres, 71.), Ramires – Oscar, Hazard – Mata. Vezetőedző: Roberto di Matteo.

Sárga lap: Bonucci (41.), Marchisio (85.) illetve Ramires (76.)

Nordsjaelland – Shaktar Donyeck 2-5 (2-2)
Gólszerzők: Nordstrand (24.), Lorentzen (29.) illetve Adriano (26., 53., 81.), Willian (44., 50.),

A Sport24 élő, szöveges tudósításban számolt be a mérkőzésről.

Vége a mérkőzésnek, 3-0-ra nyert a Juvnetus, óriási bajban így a Chelsea!

SÁRGA LAP 91.’
Giovinco, Juventus
Mivel levette a mezét…

91. PERC: Giovinco kapott egy remek kiugratást, amire Cech is messzire kijött a kapujából, így a támadónak nem volt nehéz dolga, 20 méterről a hálóőr mellett a kapuba lőtt. Eldőlt a meccs, 3-0!

GÓÓÓL 91.’
Ez a slusszpoén, 3-0.
CSERE 89.’
Juventus
Quagliarellát a fiatal Pogba váltja.

88. PERC:
A Chelsea a bajnokságban legutóbbi négy meccsén kétpontot szerzett, és most úgy tűnik, a BL-ben sem tudják gyarapítani pontjaik számát.

Donyeckben így nem léphet pályára.

84. PERC: Oscar
forgolódott a tizenhatoson belül, de leszerelték a zebramezesek védői.

CSERE 82.’
Juventus
Vucinic helyére Giovinco érkezett.

82. PERC:
Asamoah indult meg, de a védők menteni tudtak. Veszélyes támadás volt.

79. PERC: Lassan elérkezünk az utolsó tíz perchez. A Chelsea-nek mindent egy lapra kell feltennie, ha nem akar kikapni Torinóban.

SZÖGLET 78.’
Pirlo, Juventus
Nem lett belőle semmi.
SÁRGA LAP 76.’
Ramires, Chelsea
Chiellinit rúgta fel.

75. PERC:
Vucinic!!! Caceres erőből lőtte középre a labdát, a montenegrói támadó viszont méterekkel fölé lőtt.

73. PERC: Ahhoz képes, hogy a Chelsea-nek hatjania kellene az egyenlítésért, a Juventus birtokolja többet a labdát, és szinte megszállták az angolok térfelét.

CSERE 71.’
Chelsea
Torres váltja Obi Mikelt.

69. PERC: Caceres
azonnal helyzetbe került, de David Luiz az ötösön belül mentett.

CSERE 68.’
Juventus
Lichsteiner le, Caceres be.
SZÖGLET 67.’
Mata, Chelsea
Buffon húzta le.

65. PERC:
Bonuccit ápolják a pályán. Egyre nagyobb bajban a Chelsea.

62. PERC: Asamoah vitte be a tizenhatoson belülre a labdát, majd a második hullámban érkező Vidal elé gurított. A chilei középpályás lőtt, a játékszer pedig Ramiresen megpattanva a hálóban kötött ki. 2-0 a Juventusnak!

Veszélytelen volt.

58. PERC:
Na tessék! Pirlo szúrta rá, Buffon ujjheggyel tudott menteni. Szöglet.

57. PERC: Az előző tűzijáték után lehiggadtak a kedélyek, nyugodtabb lett a játék.

Közben már 4-2-re vezet a Shaktar Donyeck a Nordsjealland otthonában.

51. PERC: Mata 18 méterről jöhetett szabadrúgással, de a sorfalba bombázott.

50. PERC: Háááát, ez érdekes volt… Vucinic fejjel tette maga elé a labdát, amivel becsapta Cahillt. A védő fogta Vucinicet, de a játékvezető sípja néma maradt.

49. PERC: Vidal jegyezte az előbbi lövést, melyet végül Cech fogott.

47. PERC: Vucinic az alapvonal közeléből húzta kapura a labdát, de csúnyán fölé bikázott, pedig középren érkeztek a társak.

KÖZÉPKEZDÉS 46.’
Juventus
Folytatódik a mérkőzés.

Vége az első félidőnek, 1-0-ra vezet a Juventus!

45. PERC: Mindössze egyperc a hosszabbítás.

44. PERC: Oscar a nézők közé lőtte a labdát. Nagyon veszélyesen focizik a fiatal brazil.

SÁRGA LAP 41.’
Bonucci, Juventus
Taktikai szabálytalanság.

39. PERC:
Azonnal helyzetbe kerülnek az olaszok! Ezúttal Cole mentett a gólvonalról! Elképesztő sebességi fokozatba kapcsoltak a hazaiak!

38. PERC: Pirlo vezette a kapura a labdát, majd legalább 25 méterről laposan tüzelt. Quagliarella pedig épp annyira tette bele a lábát a löketbe, hogy az becsapja Cecht! 1-0 a Juventusnak!

GÓÓÓL 38.’
Quagliarella, Juventus
Megpattanó lövéssel vezet a Juve!

36. PERC: Oscar!!!!
Barzaglit beültette a hintába, majd a bevetődő Bonucci lábában elakadt a veszélyes lövés. Ha az olasz bekk nem ér oda, könnyen vezetéshez juthatott volna a Chelsea!

33. PERC: Ezúttal Chiellini kísérletezett lövéssel, de ez ajándék volt a Chelsea kapusának. Már közel sem olyan lendületes a Juventus játéka, mint az volt az első percekben.

30. PERC: Ramires tűzte rá a labdát kapásból, de kicsit féltette is a lábát, így jócskán fölé durrantott.

25. PERC: Pirlo nagyon veszélyes helyről, tulajdonképpen a tizenhatos vonaláról végezhetett el szabadrúgást, de a labda pont középre tartott, így csemege volt Cechnek.

23. PERC: Vucinic fordult le szépen Ramiresről, majd jó 20 méterről próbálkozott, de a lövésben nem volt sok veszély.

20. PERC: Quagliarella tekerte rá, de erőtlenül, így Cech hárított.

19. PERC: Jól működik a vendégek lestaktikája, ezért nem tudott meglépni Vidal. Érdekesség, hogy egyelőre a kékmezesek birtokolják többet a labdát, de a Juve focizik veszélyesebben.

SZÖGLET 16.’
Szabadrúgás kifelé.
SZÖGLET 15.’
Marchisio, tűzte rá, ismét szöglet.

15. PERC:
Nagyon veszélyesen játszik a Juventus. A Chelsea csak azért nem kapott gólt, mert a védelme eddig feltörhetetlen.

SZÖGLET 14.’
Ezt is kivágták az angolok.
SZÖGLET 13.’
Ivanovic fejelte ki.
SZÖGLET 9.’
Pontatlan volt.

9. PERC:
Húúúúú mi maradt ki! Oscar vezette a tizenhatosig a labdát, majd kitette a játékszert a jobbszélre Hazardnak. A belga tolt rajta egyet, majd laposan lőtt, de Buffon lábáról szögletre vágódott a labda.

SZÖGLET 6.’

4. PERC:
Atyaég, mekkora helyzet!!! A kapufáról jött ki a labda! Vucinic ívelt át a másik oldalra lehellet finoman, majd Lichsteiner közelről Cechbe lőtte a labdát, a hálóőrről pedig a kapufára pattant a labda.

2. PERC: Asamoah beadását Lichsteiner fejelte kapura, de Cech magabiztosan húzta magához a labdát.

KÖZÉPKEZDÉS 1.’
Chelsea
A vendégek kezdték a mérkőzést.

A török Cüneyt Cakir fújja majd a sípot a találkozón.

Piros-fehér-zöldbe, illetve fekete-fehérbe öltözött a Juventus stadionja. Bámulatos látvány!

Már csak ötperc a kezdésig! Reméljük izgalmas meccset láthatunk!

Előzetes: A BL első fordulójában máris összetalálkozott a csoport két favoritja. Akkor a Chelsea parádés játékkal mutatkozott be a csoportkörben, de ez a címvédétől nem volt meglepetés. Azonban a Juventus felállt a padlóról, és kétgólos hátrányból egyenlíteni tudtak.

Most azonban mindkét együttes számára fontos lenne a három pont, hiszen meglepetésre az ukrán Sakhtar Donyeck vezeti a kvartettet: a Chelsea azonos ponttal a második, a torinóiak pedig egy egységgel követik őket.

A főpróba egyébként a Zebráknak sikerült jobban, hiszen 0-0-s döntetlent játszottak a Lazióval, míg a Chelsea 2-1-re kikapott a West Brom otthonában.