Sport

Meglepetés nélkül indult a kajak-kenu válogató

24.hu
24.hu

2017. 06. 16. 18:46

Korábban a témában:

A kajakosoknál Takács Tamara és Kopasz Bálint, a kenusoknál Vasbányai Henrik, a sprintszámokban pedig Hajdu Jonatán, Devecseriné Takács Kincső és Horváth Bence győzött a kajakosok és kenusok első Európa-bajnoki és világbajnoki válogatójának pénteki nyitónapján, Szegeden.

  • A K-1 500 méteren győztes Takács – Fábiánné Rozsnyói Katalin tanítványa – a finisben volt erős, és utasította maga mögé a 200-as specialista Lucz Dórát, valamint az 1000 méteren világbajnok Medveczky Erikát.
  • Az algyői Kopasz Bálint 3:31 perces időt “csónakázott” K-1 1000 méteren, a végén szinte teljesen kiengedett. Mögötte Ceiner Benjámin és Noé Bálint érkezett a célba a második, illetve harmadik helyen.
  • Férfi C-1 1000 méteren Vasbányai győzött, mögötte korábbi párostársa, Varga Dávid és Bodonyi András zárt a dobogón.
  • Kétszáz méteren a kenusoknál Hajdu Jonatán és Devecseriné Takács Kincső aratott magabiztos győzelmet, a férfi kajakosoknál pedig a győri Horváth Bence diadalmaskodott Tótka Sándor és Molnár Péter előtt.

A vasárnapig tartó verseny a július 14-16. közötti plovdivi Eb-re és az augusztus 24. és 27. közötti racicei vb-re válogat. A mostani viadal egyik érdekessége, hogy ezúttal a megszokott kilences helyett hetes döntőket rendeznek, hogy elkerüljék az időjárásból fakadó pályaelőnyöket.

A szombat délelőtti és vasárnap délutáni döntőket élőben közvetíti az M4 Sport.

A pénteki eredmények

férfiak:

K-1 1000 m:
1. Kopasz Bálint (Algyő) 3:31.748 p
2. Ceiner Benjámin (BHSE) 3:32.948
3. Noé Bálint (BHSE) 3:33.663

K-1 200 m:
1. Horváth Bence (Graboplast Győr) 33.897 mp
2. Tótka Sándor (UTE) 34.167
3. Molnár Péter (BHSE) 34.659

C-1 1000 m:
1. Vasbányai Henrik (KSI SE) 3:52.219 p
2. Varga Dávid (Graboplast Győr) 3:52.858
3. Bodonyi András Dávid (Démász Szeged) 3:53.565

C-1 200 m:
1. Hajdu Jonatán (Dunaferr) 39.417 mp
2. Korisánszky Dávid (KSI SE) 40.225
3. Lantos Ádám (Graboplast Győr) 40.971


nők:

K-1 500 m:
1. Takács Tamara (Vasas) 1:49.061 p
2. Lucz Dóra (UTE) 1:49.222
3. Medveczky Erika (Démász Szeged) 1:49.584

C-1 200 m:
1. Devecseriné Takács Kincső (Graboplast Győr) 46.639 mp
2. Balla Virág (Graboplast Győr) 47.154
3. Lakatos Zsanett (UTE) 48.301

vissza a címlapra

Kommentek

Legfrissebb videó mutasd mind

Fotó: 24.hu/ Bielik István
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.