Kosárlabda EK: Nagyszerű első negyed után nyert a Körmend

Győzelemmel kezdte meg szereplését a férfi kosárlabda Európa Kupában az Egis Körmend. Teo Csizmics tanítványai a holland Limburgot verték hazai pályán az első fordulóban.

Nagyon bekezdett a magyar együttes, hiszen az amerikai Parrish Petty vezérletével 28-11-re nyerte az első negyedet. A válogatott Csorvási Milán nélkül felálló magyar gárda a második játékrészt is megnyerte (26-25), így az is belefért a hazaiaknak, hogy a hollandok a harmadik és a negyedik negyedben is több pontot szereztek.

Száz százalékot próbáltunk nyújtani, nagyon motivált volt a csapat. Engem is meglepett, ahogy játszottunk. Azt hiszem, a nézők is élvezték a mérkőzést

-nyilatkozta a meccs után az MTI-nek Teo Csizmics, a körmendiek horvát vezetőedzője. Devon Saddlerék jövő hét kedden a francia Gravelines-hoz látogatnak.