Paralimpia: századokkal maradtunk le az újabb érmekről

A két Tamás, Sors és Tóth ezúttal az S9-es kategória, 50 méteres férfi gyorsúszás döntőjében volt érdekelt. Mindketten kiválóan úsztak, és előbbi mindössze négy századdal maradt le a dobogóról, míg utóbbi hatodikként csapott célba.

Az atlétikai pályán a T20-as kategória 400 méteres síkfutásában indultak magyarok. A T20-as kategória a tanulásban akadályozott sportolókat takarja.

A kiválóan hajrázó Csontos Piroska (59.41 mp) hatodik helyen ért célba, de alig, mindössze kilenc tizedmásodperccel marad le az éremről.

Keresztesi Erika (1:00.47 perc) is megjavította egyéni legjobbját  alatt teljesítette a távot és hetedik lett. Biacsi Ilona, aki négy éve, Londonban 1500 méteren bronzérmet szerzett, ezúttal 1:01.13 perces idővel a nyolcadik helyen futott át a célon.

Úgy forog a magyar csapat gépezete, mint egy jól bejáratott Rubik-kocka. Pontosak, magabiztosak és sportszerűek a versenyzőink, ahogyan azt minden magyar el is várhatta tőlük. Nyolc kis színes négyzet már a helyére került, a paralimpia végére pedig mind a 43 sportoló betölti majd azt a helyet, ami ebben a nagyszerű csapatban rá vár. Azt kérem minden magyartól, hogy legyen büszke a parasportolóinkra, megérdemlik. Szorítsanak továbbra is nekik, szép napok jönnek!

– értékelt a paralimpia félidejében Szabó László, a Magyar Paralimpiai Bizottság elnöke.

A paralimpiai játékok szeptember 18-án zárul, a csapat 20-án az esti órákban ér majd Budapestre.