Michelisz tökéletes versenyzéssel nyert futamot Japánban

Futó Csaba
Futó Csaba

2016. 09. 04. 08:07

Michelisz Norbert az időmérőn a tizedik helyen végzett, így a túraautó-világbajnokság első, fordított rajtrácsos futamán az élről indulhatott. A gyári Hondával versenyző magyar pilóta jól kapta el a rajtot és mivel a folytatásban mögötte nagy csata alakult ki a riválisok között, magabiztosan tudta őrizni vezető helyét.

Michelisz szempontjából viszonylag nyugodt 13 kört láthattunk, sőt, a végén még növelni tudta az előnyét, tükörsimán nyert. Két csapattársa, Robert Huff és Tiago Monteiro ért még oda a dobogóra.

A győzelem pillanata:

Ez volt Michelisz első futamgyőzelme a szezonban és a Honda gyári csapatával egyaránt. Pályafutása során ötödször végzett a dobogó legfelső fokán.

Szép jelenet volt, hogy korábbi csapata, a Zengő Motorsport tagjai is külön gratuláltak neki a célba érkezés után.

Michelisz a második futamon a tizedik helyről rajtolva nyolcadikként ért célba.