Óriási bravúrral nyertek aranyérmet fiatal úszóink az Eb-n

2016. 07. 10. 22:18

Négy magyar érem, köztük a női 4×200 méteres gyorsváltó révén egy arany született a hódmezővásárhelyi junior úszó Európa-bajnokság zárónapján.

A Gyurinovics Fanni, Juhász Janka, Barócsai Petra, Késely Ajna összeállítású négyes ráadásul egészen elképesztő győzelmet aratott. A magyar szövetség vasárnapi beszámolója szerint az oroszok fél medencehosszal haladtak az élen, amikor a magyarok 4-5. helyen tempóztak, aztán Barócsai már harmadikként indította Késelyt, aki egészen fantasztikus időt úszva hozta be első helyre a váltót, s így negyedik aranyát gyűjtötte be az Eb-n.

A férfi 400 méteres vegyesúszás után két magyar állhatott dobogóra: Barta Márton ezüst-, Drigán Zoltán pedig bronzérmet nyert. Márton Richárd 200 méter gyorson lett harmadik.

A további magyar döntősök közül Milák Kristóf 100 méter pillangón ötödik, Egervári Eszter 50 méter pillangón hetedik helyen csapott a célba.

A kontinensviadal éremtáblázatán a magyarok öt arannyal, négy ezüsttel és három bronzzal a negyedik helyen végeztek.