Egy szenzációs magyar teniszsiker margójára

Babos Tímea szerint az volt a legnehezebb, hogy elfelejtse ki áll a háló túloldalán.

A hokiválogatott bravúros veresége (Magyarország-Finnország 0-3) mellett egy másik fantasztikus, magyar sportsiker – győztes – született szerda késő este. Rómában Babos Tímea felülmúlta Venus Williamsszet.

Nagyon örülök, elképesztő érzés, hogy megnyertem ezt a meccset! Ez egy jó, utószülinapi ajándék még. Tényleg rettentően boldog vagyok! Nagy küzdés volt, főleg az első szett elveszítése után. Azt gondolom, hogy a meccs előtt az volt a legnehezebb, hogy elfelejtsem, ki áll a háló túloldalán, elfelejtsem, Venus Williams ellen játszom. Nagyon-nagyon boldog vagyok, hogy sikerült! Azt gondolom, hogy összességében ez egy nagyon-nagyon küzdős meccs volt. Örülök, hogy a végén az én javamra fordult a meccs! Rettentően jó érzés volt a világ egyik legjobb pályáján, a Pietrangelin játszani. Szerintem ez egy nagyon jó dolog, telt ház volt. Köszönöm  a nagy drukkolást, köszönöm a Magyaroknak, akik kint voltak és végig szurkoltak!!! Hihetetlen érzés volt itt játszani! Bevallom őszintén, a meccs végén meg is könnyeztem a győzelmet. Most ennyi, csütörtökön két meccs. Hajrá tovább!

– osztotta meg érzéseit Babos Tímea a honlapján.

Az egykori világelső elleni mérkőzés 2 óra 56 percig tartott.

Babos következő ellenfele a világranglistán 24. Madison Keys lesz, aki pályafutása legjobbjaként 16. (2015. május 18.) volt.

Eddig egy WTA- és három ITF-versenyt nyert egyesben. Tavaly elődöntős volt az Australian Openen, míg Wimbledonban a legjobb nyolcig jutott. Idei legjobb eredményeként negyeddöntős volt a Miami Openen.

A két játékos eddig kétszer találkozott: 2012-ben Cincinnatiben Keys 6:3, 6:0-ra nyert, míg 2014-ben Birminghamben Babos győzött 6:2, 6:1-re.