Álmosan kezdett, végül simán nyert a Győr

A Győri Audi ETO KC együttese hazai pályán fogadta a svéd Savehofot a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének 9. fordulójában. A Rába-partiak Svédországban nyerni tudtak (26-18-ra), most is ők számítottak a találkozó esélyesének.

Ambros Martín együttese a kezdésnél kissé beragadt, 5-3-ra is vezettek a vendégek, ráadásul a találkozó korai szakaszában két győri hetes is kimaradt. Heidi Löke találatával aztán 6-6-nál utolérte ellenfelét az ETO, majd a hazaiak a nagyszünetre le tudták szakítani magukról a Sävehofot, 19-14-re vezetett 30 perc játék után a Győr.

Második játékrészre is kitartott a hazai lendület, Cornelia Groot gólja után pedig már tíz volt közt (25-25) a 42. perc kezdetén. Kissé talán belealudt a nagy előnybe a Győr, fokozatosan jöttek fel a svédek, az utolsó öt percnek így 29-26-ról vágtak neki a csapatok. A Győr már nem kapott gólt a lefújásig, hármat ellenben dobott, így végül 32-26-ra nyert. Ida Alstad és Groot voltak hazai oldalon a legeredményesebbek, mindkét játékos 6 találattal zárt.

A középdöntős szakaszt majd Bukarestben zárja a már biztosan továbbjutó ETO, azt a találkozót jövő héten vasárnap rendezik.

Eredmény – női kézilabda-BL, középdöntő, 9. forduló, 2. csoport

Győri Audi ETO KC – Sävehof (svéd) 32-26 (19-14)

Az állás: 1. Podgorica 13 pont/8 mérkőzés (213-164), 2. Győr 13/9 (228-208), 3. Szkopje 10/8, 4. Bucuresti 7/8, 5. Midtjylland 5/8, 6. Sävehof 2/9