Gyõr, 2016. január 9.
A gyõri Heidi Löke dob kapura a montenegrói Suzana Lazovic (j) és Milena Raicevic között a nõi kézilabda Bajnokok Ligája középdöntõjében vívott Gyõri Audi ETO KC - Buducnost Podgorica mérkõzésen a Gyõri Arénában 2016. január 9-én.
MTI Fotó: Kovács Anikó

Elporolta a BL-címvédőt a Győr

2016. 01. 09. 18:09

A magyar együttes hazai pályán kitűnő védekezéssel 22-20-ra legyőzte a montenegrói Buducnost Podgoricát a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének szombati nyitányán.

A 2013-ban és 2014-ben BL-győztes győriek nem számíthattak két alapemberükre, Tomori Zsuzsannára és Görbicz Anitára. Mindketten a decemberi, dániai vb-n sérültek meg, előbbi ráadásul az idény teljes hátralévő részét kénytelen kihagyni. Részben az ő pótlásukra érkezett kölcsönbe az olimpiai, világ- és Európa-bajnok norvég Ida Alstad.

A gyõri Cornelia Nycke Groot a nõi kézilabda Bajnokok Ligája középdöntõjében vívott Gyõri Audi ETO KC - Buducnost Podgorica mérkõzésen a Gyõri Arénában 2016. január 9-én. A gyõriek hazai pályán 22-20-ra legyõzték a címvédõ montenegrói csapatot.

A kétszeres BL-győztes (2012, 2015) és egyszeres BL-döntős (2014) montenegrói csapat két góljával indult a rangadó, a hazaiak a 8. percben tudtak egyenlíteni – írja beszámolójában az MTI.

Az ETO először a 12. percben vezetett. Feltűnő volt, hogy a Podgorica védelme most nem volt olyan félelmetes és brutális, mint az elmúlt idényekben. Így aztán a beállós norvég Lökét sikerült sokszor megjátszani, ráadásul még emberhátrány alatt sem kapott gólt a Győr. A 20. percben már 9-6 volt az állás. A szünet előtt ugyan még egyenlített a Buducnost (10-10), ám a pihenő előtti hajrá a hazaiaké volt.

A gyõri Korsós Dorina (b) és Cornelia Nycke Groot a nõi kézilabda Bajnokok Ligája középdöntõjében vívott Gyõri Audi ETO KC - Buducnost Podgorica mérkõzésen a Gyõri Arénában 2016. január 9-én. A gyõriek hazai pályán 22-20-ra legyõzték a címvédõ montenegrói csapatot.

A folytatásban a védelmek jól zártak, alig esett gól, és állandósult a két-három gólos előny. Emberhátrány alatt még jobban összpontosítottak a hazaiak, és a 40. percben már 16-12-re vezettek. A norvég Grimsbö változatlanul remekelt a kapuban, esélye sem volt a címvédőnek a felzárkózásra.

A két sztár, a korábban éppen az ETO-t erősítő Bulatovic, valamint a decemberi vb legjobbjának megválasztott román Neagu sem tudott erőt adni a Podgoricának.A hajrában ismét emberelőnybe került a Győr, amelynek taktikus játékkal sikerült megőriznie a vezetést, és vele együtt begyűjteni a fontos két pontot.

A Győr jövő vasárnap a svéd Sävehof vendége lesz.