Hungaria’s Katinka Hosszu reacts after winning the final of the women's 400m individual medley event at the 18th European Short Course Swimming Championships in the Israeli Coastal city of Netanya on December 2, 2015. AFP PHOTO / JACK GUEZ / AFP / JACK GUEZ

Hosszú és Verrasztó sem talált legyőzőre az Eb-n

Menyhei Csaba

sportújságíró. 2015. 12. 03. 17:27

Gyurta Dániel dobogóra állhatott 200 méteres mellúszásban.

Hosszú Katinka a legjobb időeredménnyel került a 100 méteres hátúszás fináléjába a netanyai rövidpályás Európa-bajnokságon. A sikert sikerre halmozó úszó az első forduló után már egy karcsapással vezetett, majd folyamatosan növelte előnyét. Végül hatalmas fölénnyel, Európa-bajnoki csúccsal diadalmaskodott.

Verrasztó Dávid a harmadik legjobb idővel került a 400 méteres vegyes úszás döntőjébe. Ötven méternél együtt haladt a mezőny, a harmadik helyen állt Verrasztó. A pillangó után lőtávolban volt, a hátúszást követően pedig a második helyen haladt, nyolc századdal Roberto Pavoni mögött.

A mellúszás remekül sikerült, negyvenkét század volt a magyar versenyző előnye. A gyorsúszás hatalmas csatát hozott, végül meglett az aranyérem és a címvédés.

Gyurta Dániel a hetedik legjobb idővel került be a 200 mell fináléjába Olimpiai bajnok versenyzőnk így az egyes pályáról indulhatott.

A táv negyedénél a második helyén állt Gyurta Marco Koch mögött, 27 századdal lemaradva. Az állás száz méternél sem változott. A német továbbra is vezetett, méghozzá világcsúcs részidőn belül. A magyar versenyző végül ezüstérmes lett, Koch pedig öt századdal elmaradt Gyurta világcsúcsától, de az Európa-bajnoki rekord összejött neki.

A női 100 gyors középdöntőjétől visszalépett az Iron Lady, pedig harmadik legjobb idővel került a tizenhat közé. A második futamban is volt magyar versenyző, méghozzá Molnár Flóra. A kontinensviadal legfiatalabb versenyzője hetedik lett, nem jutott be a döntőbe.

Eredmény – Úszás, Rövidpályás Európa-bajnokság, magyar érdekeltségű döntők

Férfi 200 méter mell:
1. Marco Koch (német) 2:00.53 – új Európa-bajnoki rekord (korábbi csúcstartó: Gyurta Dániel – 2:00.67)