Hosszú és Cseh is simán döntőbe jutott

Hosszú Katinka (Array)

Elég volt a harmadik hely is a saját futamában Hosszúnak, Cseh legjobb idővel a fináléban.

Hosszú Katinka a 200 méteres női gyorsúszás középdöntőjében a négyes pályáról indult, és végig harcban volt a futamgyőzelemért. A hétfőn a 200 vegyesen világcsúccsal diadalmaskodó Hosszú végül a harmadik lett a futamban, az időeredménye 1:56.51 perc.

A második középdöntőben azért izgulhattunk, hogy öt versenyzőnél több nem előzze meg az Iron Lady-t. A futamot Missy Franklin nyerte, a pár perccel korábban még 1500 gyorson világcsúcsot repesztő Katie Ledecky egészen elképesztő hajrával a harmadik lett.

Csak Franklin úszott jobb időt Katinkánál, aki így a negyedik legjobb idővel jutott a fináléba.

A 200 méteres férfi pillangó középdöntőjében a második futamban próbálta meg kivívni a döntőbe jutást Cseh László.

Az első nyolcas versenyét Chad Le Clos nyerte Viktor Bromer és Jan Switkowski előtt.

Cseh a négyes pályáról indult, és a negyedik helyen fordult 50 méternél. Utazott a mezőnnyel, sőt az utolsó forduló után már a második helyen állt. Végül simán nyerte a futamot, így döntőbe jutott, méghozzá legjobb idővel.