Bombameglepetés: Szegeden nyert a Szolnok

Milan Aleksic (milan aleksic, )

A szolnoki pólócsapat idegenben győzte le alapszakasz-győztes riválisát.

A vasárnap délelőtti mérkőzésen a hazai medencében játszó Szeged számított a találkozó esélyesének, Molnár Tamás találatával pedig már 3-1-re is vezetett a vendéglátó, ám az első negyed végére az egész szezonban gyengélkedő Szolnok került lépéselőnybe (3-4).

A folytatásban a Dózsa meg tudta őrizni előnyét, sőt, a negyedik negyedben már négy góllal is vezettek a vendégek. Az utolsó két találatot a Szeged jegyezte, ám így is 11-9-re elbukta az elődöntő első felvonását. Amennyiben a Szolnok szerdán hazai környezetben nyerni tud, úgy hatalmas meglepetésre bejut a fináléba.

A másik ágon az Eger 1-0-ra vezet a Vasas ellen, ott kedden lesz a következő összecsapás.

Eredmény – férfivízilabda ob I., elődöntő

A-HÍD Szeged VE – Szolnoki Dózsa-Közgép 9-11 (3-4, 2-3, 1-1, 3-3)
Góldobók: Kayes 3, Szivós, Molnár T. 2-2, Kiss Cs., Kunac 1-1 ill. Aleksic 3, Pásztor, Gocics 2-2, Negrean, Kis G., Hosnyánszky, Marnitz G. 1-1

A párharc állása: 1-0, a Szolnok javára.