Kobe nélkül sem áll meg az élet

Ötödik alkalommal hiányzott a Lakersből a csapat ásza, Kobe Bryant, mégis győzött aLos Angeles-i csapat.

A sorozatban ötödik alkalommal Kobe Bryant nélkül felálló Los Angeles Lakers hazai pályán hosszabbítás után legyőzte a címvédő Dallas Maverickst az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) legutóbbi játéknapján. A Lakers úgy látszik hatékonyan oldotta meg az NBA legeredményesebb játékosának pótlását. Amióta a sztár a lábszárán megsérült, sorozatban a negyedik győzelmüket aratták, most úgy, hogy maga a nagy Kobe is, mint edző, elegánsan, öltönyben, nyakkendőben a kispadon osztogatta a tanácsokat.

Kobe Bryant edzőként is jól működött

A Mavericksből Dirk Nowitzki hiába szórt 24 pontot és szerzett 14 lepattanót, a csapatként jobban teljesítő – Andrew Bynum 23, Ramon Sessions 22, Pau Gasol 20, míg Metta World Peace 18 pontot szerzett – Lakersen nem tudott egymaga felülkerekedni. Igaz lényegében kétszer vezettek a meccs alatt. Először a rendes játékidő lejárta előtt 3:26-tal vették át a vezetést 95-93 és a vége előtt egy perccel is ők vezettek 98:96-ra, de a Dallas Jason Terry révén még egalizálni tudott. A hosszabbítást aztán a Lakesr hangyányival jobban bírta.