Dzsudzsák a 93. percben döntött – videó

Nem kis drámát hozott az Excelsior-PSV találkozó hajrája. A 88. percben a PSV 2-1-re vezetett a rotterdami kiscsapat otthonában – onnan viszont felpörögtek az események.

A Dzsudzsák Balázzsal felálló listavezető PSV Eindhoven 3-2-re nyert a Simon Andrást nélkülöző Excelsior otthonában az Eredivisie 26. fordulójának szombati játéknapján. A hazai csapat az első félidőben jobban futballozott nevesebb ellenfelénél, s a 22. percben – Isaksson hibájából – megérdemelten szerzett vezetést. A kapus egy jobb oldali beadásnál árnyékra futott, s Fernandez könnyedén fejelt a hálóba.

Szünetben Fred Rutten lekapta a keveset mutató Berget, s a svéd helyére Koevermans érkezett. Az eindhoveniek játéka feljavult, de ehhez kellett Pellatz kapus hibája is. Az 50. percben Lens beadásnak szánt ívelését a rotterdami kapus elnézte, két perccel később viszont már ő sem tehetett a gólról: Hutchinson tört be a baloldalon, a passzt kérő Dzsudzsákra kiléptek a védők, így a középpályás elegánsan emelhetett a kapu bal oldalába.

A hajrában Fernandez lövése Marcelo karját érintve vágódott le. Tizenegyes. A csereként beálló De Graaf büntetőből egyenlített – ekkor már a 90. percben jártak a felek.

Ezzel viszont nem volt vége. A 91. percben ugyanis Koevermans esett nagyot az ötösön belül, a véleményes szituációnál a játékvezető szintén tizenegyest ítélt, Dzsudzsák pedig bevarrta a büntetőt, ezzel pedig három pontot szerzett csapatának.

Excelsior-PSV – összefoglaló:

Eredivisie, 26. forduló:
Excelsior-PSV Eindhoven 2-3 (1-0)
Gól: Fernandez (22.), De Graaf (90., 11-esből), illetve Lens (50.), Hutchinson (52.), Dzsudzsák (90+3., 11-esből)
Excelsior: Pellatz – Bovenberg, Ramsteijn, Nelom, Nieveld – Roorda (Zeegelaar, 79.), Koolwijk, Clasie (De Graaf, 69.) – Lagouireh (Wattamaleo, 56.), Fernandez, Bergkamp
PSV: Isaksson – Bouma, Manolev, Pieters, Marcelo – Engelaar, Bakkal, Hutchinson – Berg (Koevermans, 46.), Lens, Dzsudzsák