Negyedszer nyert a Nürnberg

A Nürnberg könnyedén hozta a három pontot a Frankfurt ellen, a frankok a második félidőben esélyt sem adva érvényesítették fölényüket, s már a hatodik helyen állnak.

A Nürnberg a Bundesliga „tavaszi idényének” egyik legjobbja. Dieter Hecking együttese a Hamburg, a Leverkusen és a Stuttgart után a Frankfurtot is legyőzte úgy, hogy a négy meccsen csak egy gólt kapott – ellenben lőtt tízet.

Bár az első félidőben is a hazaiak játszottak fölényben, a jég csak a 67. percben tört meg, ekkor a fiatal Schieber laposan meglőtt szabadrúgása utat talált az elmélázó Nikolov kapujába. A folytatásban is a vendéglátó játszott fölényben, s a hajrában további két góllal növelte az előnyt.

A 87. percben a Vasoskitől labdát csenő Mak emelt át a frankfurti kapuson, míg a hosszabbításban Mintal passzát követően Cohennek sült el a lába.

A nürnbergi nagy sorozattal ellentétben a Frankfurt igencsak nehéz periódust él át, a bajnokságban utoljára december 18-án, a Dortmund elleni 1-0 során volt eredményes.

Bundesliga, 23. forduló:
Nürnberg-Eintracht Frankfurt 3-0 (0-0)
Easy-Credit-Stadion, 40 853 néző. Vezette: Kinhöfer
Gól: Schieber (67.), Mak (87.), Cohen (90.)
Nürnberg: R. Schäfer – Chandler, Wollscheid, Wolf, Pinola – Simons – Hegeler (Mak, 66.), Ekici (Mintal, 89.), Cohen, Eigler (Mendler, 91.) – Schieber
Frankfurt: Nikolov – Franz, Vasoski, Russ, Cavellasz – Schwegler, Rode – Ochs (Fenin, 72.), M. Heller (Köhler, 61.), Halil Altintop (Amanatidisz, 72.) – Gekasz

Az élcsoport:
1. Dortmund 52 pont (47-13, 22 mérkőzés), 2. Leverkusen 42 (44-30, 22), 3. Bayern München 39 (46-26, 22), 4. Hannover 38 (30-31, 22), 5. Mainz 37 (34-26, 22), 6. Nürnberg 35 (33-31), …12. Eintracht Frankfurt 27 (24-32)