Dzsudzsákék csodát tettek Lille-ben

Dzsudzsák Balázs csapata, a holland PSV Eindhoven kétgólos hátrányból mentette döntetlenre a francia Lille elleni mérkőzését az Európa Ligában.

A francia és a holland listavezető csatája éppen Dzsudzsák Balázs személye miatt volt pikáns, hiszen a Lille a téli átigazilási időszakban bejelentkezett a magyar szélsőért, aki azonban végül hosszabbított a PSV Eindhovennel. A korábbi debreceni labdarúgó nyilván nem bánta meg a döntését, akkor sem, amikor 31. percben Gueye korai bombagóljával és egy formás támadás végén fejjel elért De Melo-találattal a Lille már 2-0-ra vezetett.

Dzsudzsákék olyanok voltak, mint az az ökölvívó, aki alig áll a lábán, a kiütés szélén táncol, de egy jó irányzott csapással mindent megváltoztat. Nos, ez a pillanat a 83. percben jött el. Dzsudzsák baloldali szöglete után Toivonen még csak a lécet találta el, Bouma azonban a kipattanót közelről a hálóba gurította. Egy perccel később már 1-1 állt a táblán: Toivonen lódult meg a labdával, amely némi szerencsével maradt előtte, majd két védő szorításában a jobb alsó sarokba lőtt, ezzel beállította a végeredményt, amely a jövő héten esedékes visszavágó előtt a PSV-re nézve kedvezőbb. S még kedvezőbb lehetne, ha Dzsudzsák a végén berúgta volna a helyzetét. A lille-i meccs góljai itt.

Juhász Roland klubja viszont aligha reménykedhet továbbjutásban: a magyar védőt végig soraiban tudó Anderelecht hazai pályán simán, 3-0-ra kikapott az Ajaxtól. Az először eredményes Alderweireld vetett véget a belga gárda 871 perces kapott gól nélküli sorozatának, majd a szünet után szűk tíz perc alatt Eriksen és el-Amdaui is betalált.

Hajnal Tamás gólpasszt adott (hosszú indítását Harnik váltotta a gólra), a Bundesligában a bennmaradásért küzdő VfB Stuttgart ennek ellenére kikapott a Benfica vendégeként. A magyar válogatott középpályást a 64. percben – még 0-1-es állásnál – cserélték le.

Huszti Szabolcs és Gulácsi Péter a padról figyelte csapatát, a Zenitetet, amely 2-1-re kikapott a Young Boystól, illetve a Liverpoolt, amely ikszelt Prágában a helyi Spartával.

A Lech Poznan-Braga meccset a Zalaegerszeg korábbi támadója, a sorozatban öt gólnál járó Rudnevs döntette el: higgadtan értékesítette ziccerét egy hosszú indítás nyomán.

Letartóztatások Lille-ben

Őrizetbe vettek három PSV-szurkolót, akik randalíroztak Lille belvárosában, és összecsaptak a rendőrökkel. Az ittas drukkerek társaikkal együtt megrongálták több kávézó teraszát, bútorokat törtek össze és kirakatokat törtek be . A rendfenntartók csak könnygáz bevetésével tudták megfékezni a 150 fős csoportot – írta az MTI.

Európa Liga, a 16 közé jutásért, 1. mérkőzések:
Lille (francia)-PSV Eindhoven (holland) 2-2 (2-0)
Gól: Gueye (6.), De Melo (31.), ill. Bouma (83.), Toivonen (84.)

Anderlecht (belga)-Ajax Amsterdam (holland) 0-3 (0-1)
Gól: Alderweireld (32.), Eriksen (59.), el-Amdaui (67.)

Benfica (portugál)-VfB Stuttgart (német) 2-1 (0-1)
Gól: Óscar Cardozo (70.), Jara (81.), ill. Harnik (7.)

Young Boys (svájci)-Zenit (orosz) 2-1 (0-1)
Gól: Lulic (46.), Mayuka (94.), illetve Lombaerts (20.)
Kiállítva: Bisztrov (69., Zenit)

Rangers (skót)-Sporting Lisboa (portugál) 1-1 (0-0)
Gól: Whittaker (66.), ill. Fernández (89.)

Sparta Praha (cseh)-Liverpool (angol) 0-0

FC Basel (svájci)-Szpartak Moszkva (orosz) 2-3 (2-0)
Gól: Frei (36.), Streller (41.), ill. Kombarov (61.), Dzyuba (70.), Ananidze (92.)
Kiállítva: Shaqiri (78., FC Basel)

PAOK (görög)-CSZKA Moszkva (orosz) 0-1 (0-1)
Gól: Necid (29.)

Sevilla (spanyol)-FC Porto (portugál) 1-2 (0-0)
Gól: Kanouté (66.), ill. Rolando (58.), Guarín (85.)

Napoli (olasz)-Villarreal (spanyol) 0-0

Lech Poznan (lengyel)-Braga (portugál) 1-0 (0-0)
Gól: Rudnevs (72.)

Besiktas (török)-Dinamo Kijev (ukrán) 1-4 (1-1)
Gól: Quaresma (37.), ill. Vukojevic (27.), Sevcsenko (50.), Yussuf (56.), Guszev (90., 11-esből)
Kiállítva: Quaresma (94., Besiktas)

BATE Boriszov (fehérorosz)-PSG (francia) 2-2 (1-1)
Gól: Bressan (16.), Gordejcsuk (81.), ill. Mevlüt Erdinc (30.), Luyindula (89.)

Metaliszt Harkiv (ukrán)-Bayer Leverkusen (német) 0-4 (0-1)
Gól: Derdiyok (23.), Castro (72.), Sam (90., 92.)

Rubin Kazany (orosz)-Twente (holland) 0-2 (0-0)
Gól: De Jong (77.), Wisgerhof (88.)