Schembri elrontotta Végh ünnepét

A Ferencváros a máltai André Schembri mesterhármasával győzött a Vasas otthonában a labdarúgó Soproni Liga 8. fordulójának zárómérkőzésén.

Láthatóan mindkét együttes a biztos védekezésre rendezkedett be, ugyanakkor a vendégek valamivel többet birtokoltál a labdát, ráadásául Schembri duplájának köszönhetően magabiztosan vezettek a félidőben.

A fordulást követően a csereként pályára lépő Lázok gyorsan szépíteni tudott, ám az angyalföldiek csak egy percig örülhettek, ugyanis Schembri harmadik találta visszaállította a különbséget. A hajrában a Vasas nem tudta felpörgetni a tempót, így a Ferencváros győzelme nem forgott veszélyben.

Végh Zoltán, az angyalföldiek 39 éves hálóőre 560. alkalommal lépett pályára az élvonalban, ezzel beérte az eddig csúcstartót, Kuttor Attilát.

Soproni Liga 8. forduló:
Vasas-Ferencváros 1-3 (0-2)
Illovszky Stadion, 3500 néző. Vezette: Kassai
Gól: Lázok (52.), illetve Schembri (22., 30., 53.)
Vasas: Végh – Balog Zs., Arnaut (Loussaief, 20.), Kovács G., Gáspár – Katona M. (Panchava, 69.), Benunesz, Pavicsevics, Bakos (Lázok, 46.), Németh N. – Ferenczi
Ferencváros: Ranilovics – Rodenbücher, Csizmadia, Balog, Junior (Adriano, 55.) – Schembri (Kulcsár, 87.), Rósa D., Maróti, Stanic, Andrezinho – Miljkovics (Józsi, 73.)

Az élcsoport:
1. Videoton 14 pont (15-7, 7 mérkőzés), 2. MTK 14 (12-7, 7), 3. Kaposvár 13 (13-9, 7), 4. Honvéd 13 (13-11), 5. Ferencváros 13 (13-15), 6. Újpest 13 (12-5), 7. Győr 11 (9-7)