Bajnok a Bayern – videó

A müncheniek 22. bajnoki címe a 33. fordulóban eldőlt – két fiatal labdarúgó, a Bochum ellen mesterhármast szerző Thomas Müller, valamint a Gelsenkirchenben a Werdert győzelemre vezető Mesut Özil „tolták a bajorok szekerét”.

A Bayern a Bochum elleni 3-1-es győzelmével, illetve a Werder 2-0-s gelsenkircheni diadalával behozhatatlan előnyre tett szert a Bundesliga élén: a bajorok mellett szól a Schalke csapatáénál 17 góllal jobb gólkülönbség, illetve az is, hogy négy pontot nyertek a „királykékek” elleni párharc során.

Münchenben hamar kiderült, hogy az edzésváltáson átesett Bochum nincs egy súlycsoportban a BL-döntőssel. A 18. percben Lahm jobboldali beadását Müller mellel továbbította a hálóba, két perccel később ismét a válogatott védőtől indult ki az akció, keresztbe-ívelését Ribéry kapásból tette a fiatal német felé, aki hat méterről fejjel megszerezte a másodikat.

Bayern-Bochum – Müller második gólja:

A találkozó a második félidő hajrájában pörgött fel ismét. Ekkor Müller Van Bommel átadásából harmadik gólját ünnepelhette (a bajnoki cím ekkor már megvolt, hisz a Bremen 2-0-ra vezetett a másik bajnokaspiráns otthonában), a 85. percben Fuchs szabadrúgásból szépített.

A rangadót a Veltins-Arenában játszották, ahol a Schalke a BL-helyezést érő pozícióra hajtó Werdert fogadta – a Bundesliga egyik legjobb védelme állt szemben a bajnokság egyik legjobb támadósorával: utóbbi volt a jobb.

Schalke-Werder Bremen – Özil gólja:

Kiegyensúlyozott első félidő után a német futball talán legnagyobb tehetsége, Mesut Özil szerzett vezetést az északiaknak. A Schalke-nevelésű irányító az 54. percben még kihagyott egy nagy ziccert, egy perccel később viszont már nem hibázott. A tizenhatos jobb sarkánál befele cselezve előbb átjátszotta magát Schmitzen, majd Bordont is faképnél hagyta, s úgy emelt ballal a hosszú sarokba, hogy Neuernek esélye sem volt. Szűk tíz perc elteltével Özil gólpasszával Hugo Almeida növelte a különbséget – egyben beállította a végeredményt. Győzelme nyomán a Werder feljött a táblázat harmadik helyére, egyben bajnokot csinált a Bayernből.

Özil ismét fantasztikusan játszott - és bajnokká avatta a Bayernt (MTI/EPA)

Özil ismét fantasztikusan játszott – és bajnokká avatta a Bayernt (MTI/EPA)

A Hajnal Tamással felálló Borussia Dortmund 1-1-et játszott a tavalyi bajnok Wolfsburggal. Szalai Ádám a 78. percben lépett pályára a Mainz együttesében, ám öt perc múlva sérülés miatt le kellett cserélni. Dárdai Pál csapata, a sereghajtó Hertha 1-1-es döntetlent játszott a Leverkusen otthonában, ezzel biztossá vált, hogy a berlini alakulat 13 év után búcsúzik az élvonaltól.

A 2009-10-es Bundesliga bajnoka (MTI/EPA)

bundesliga, 3. forduló

Schalke-Werder Bremen 0-2 (0-0)
Veltins-Arena, 61 673 néző. Vezette: Kircher
Gól: Özil (55.), Hugo Almeida (64.)
Schalke: Neuer – Rafinha, Höwedes, Bordon, Schmitz (Edu, 59.) – Westermann – Kluge, Rakitic – Farfan, Hao (Gavranovics, 59.) – Kuranyi (Moritz, 75.)
Werder: Wiese – Fritz, Mertesacker, Naldo, Pasanen – Frings – Bargfrede, Borowski – Özil – Hugo Almeida (D. Jensen, 83.), Pizarro

Bayern München-Bochum 3-1 (2-0)
Allianz-Arena, 69 ezer néző. Vezette: Schmidt
Gól: T. Müller (18., 20., 69.), illetve Fuchs (85.)
Bayern: Butt – Lahm, Demichelis, Badstuber, Contento – Van Bommel, Schweinsteiger (Timoscsuk, 84.) – Robben, T. Müller (Klose, 71.), Ribery – Olic (Gomez, 79.)
Bochum: Heerwagen – Concha (Yahia, 27.), Maltritz, Mavraj, Bönig – Freier (Holtby, 60.), Maric, Azaouagh, Fuchs – Sestak (Hasemian, 54.), Dedic

Köln-Freiburg 2-2 (1-1)
Gól: Tosic (9.), Freis (84.), illetve Idrissou (31., 57.)

Leverkusen-Hertha 1-1 (0-1)
Gól: Friedrich (59.), illetve Raffael (12.)

Dortmund-VfL Wolfsburg 1-1 (0-0)
Gól: Stiepermann (81.), illetve Dzeko (69.)

Frankfurt-Hoffenheim 1-2 (1-0)
Gól: Schwegler (20.), illetve Tagoe (80., 88.)

Hamburg-Nürnberg 4-0 (3-0)
Gól: Pitroipa (9.), Petric (19., 25.), van Nistelrooy (73.)

Hannover-Mönchengladbach 6-1 (4-0)
Gól: Haggui (16.), Pinto (23.), Ya Konan (27.), Hanke (43.), Sofien Chahed (53.), Bruggink (74.), illetve Herrmann (69.)

Stuttgart-Mainz 2-2 (0-0)
Gól: Marica (73., 75.), illetve Fathi (52.), Schürrle (63.)

Az élcsoport:
1. Bayern München 67 pont (69-30, már bajnok), 2. Schalke 64 (53-31), 3. Werder Bremen 60, 4. Leverkusen 58, 5. Dortmund 57, 6. Stuttgart 54, 7.Hamburg 51