Bravúros egri pontszerzés

Az Eger 8-8-as döntetlent játszott a három magyar olimpiai bajnokkal, Benedek Tiborral, Kásás Tamással és Madaras Norberttel felálló Pro Recco otthonában a férfi vízilabda Euroliga szombati játéknapján.

Nyolcszáz néző előtt 2-0-ra elhúzott a hazai gárda, ám Gerendás György tanítványai fordítottak, mégis 4-4-es döntetlen volt a második negyed után, mivel Biros Péter ötméterest rontott. A folytatásban is tartotta a lépést az esélyesebb hazaiakkal az Eger, Biros a második büntetőjét már nem hibázta el.

A záró negyed elején visszavették a vezetést az olaszok, de az Eger nem adta fel, és két perccel a vége előtt Biros a “világ végéről” bombagólt lőtt a bal felső sarokba (8-8). Az utolsó támadást is az Eger vezethette, de az eredmény már nem változott.