Tour: Cavendish duplázott

A britek villámlábú kerékpárosa, Mark Cavendish nyerte a Tour de France harmadik, Marseille és La Grande-Motte közötti 196,5 kilométeres szakaszát. A versenyben továbbra is a svájci Fabian Cancellara vezet.

Szinte azonnal a rajt után négy vállalkozó kedvű kerékpáros, Samuel Dumoulin (Cofidis), Maxime Bouet (Ag2r), Koen de Kort (Skil-Shimano), valamint Ruben Perez Moreno (Euskaltel) meglógott a mezőnytől, és már közel 13 perccel is vezetett.

A karaván egy idő után rákapcsolt, és üldözőbe vette a szökevényeket, a nagy igyekezetben többen buktak, de senkinek sem esett komoly baja. Később az oldalszél igencsak megtépázta a sorokat, 30 kilométerrel a vége előtt szét szakadt a mezőny, és több esélyes kerékpáros, Alberto Contador (Asztana), Gyenisz Mencsov (Radobank), a Schleck-tesvérek (Saxo) és a címvédő Carlos Sastre (Cervelo) is hátul ragadt.

Cavendish a második sprintbefutót ismegnyerte (MTI/EPA)

Cavendish a második sprintbefutót is megnyerte (MTI/EPA)

Az elől haladó nagyobb boly – amelyben a hétszeres győztes Lance Armstrong (Asztana) és a sárga trikós Fabian Cancellara (Saxo) is tekert – kisvártatva befogta a szökevény négyest, és a félperc körüli előnye egészen a célig kitartott. A karaván nagyobb része végül 41 másodperces hátrányt szedett össze.

A sprintbefutót Mark Cavendish nyerte, így a Team Columbia villámlábú brit versenyzője második szakaszgyőzelmét aratta az idei viadalon.