A Werder ismét legyőzte a Hamburgot

A Werder Bremen - csakúgy, mint az UEFA Kupa elődöntőjének csütörtöki visszavágóján - legyőzte a Hamburgot a Bundesliga 31. fordulójának vasárnapi játéknapján.

A brémaiak három napja idegenben diadalmaskodtak, s jutottak tovább, míg ezúttal hazai környezetben örvendeztették meg szurkolóikat.

A kiegyensúlyozott találkozón a több ászukat, így Diegót és a szünetben beállt Pizarrót is nélkülöző hazaiak a 34. percben szereztek vezetést, ekkor a baloldalon Rosenberg hámozta át magát Gravgaardon, s középre kanyarintására Hugo Almeida érkezett egyedül. A hajrában Wiese hatalmas bravúrral hárította Guerrero közeli lövését.

Hugo Almeida duplája akasztotta meg a Hamburgot (dpa)

A bajnoki versengésben még érdekelt hamburgiak terveit Almeida a második félidő elején hiúsította meg teljesen: a 49. percben Frings szöktette Özilt, a török-német pedig mintaszerűen emelt középre, ahol a portugál másodszor sem hibázott, ezúttal jobbal vette be Rost kapuját.

A brémai vereség nyomán a Hamburg úgy tűnik, kiszállt a bajnoki versengésből – az első négy helyen megosztozó riválisokkal szembeni öt, illetve négypontos hátrány aligha behozható három forduló alatt.

A másodosztály vasárnapi eredményei után biztossá vált, hogy a Freiburg a következő idényben az élvonal tagja lesz.
A gárda – amely négy év szünet után tér vissza a legjobbak közé – három fordulóval a zárás előtt már tíz ponttal vezeti a tabellát.

bundesliga, 31. forduló

Werder Bremen-Hamburg 2-0 (1-0)
Bréma, Weserstadion, 42 100 néző. Vezette: Meyer
Gól: Hugo Almeida (34., 49.)
Werder: Wiese – Harnik, Prödl, Naldo, Tosic – Niemeyer, Baumann – Frings (Ciolisz, 82.), Özil – Rosenberg (Pizarro, 46.), Hugo Almeida (Oehrl, 68.)
Hamburg: F. Rost – J. Boateng, Gravgaard, Mathijsen, Aogo – Jarolim (Demel, 82.), Tavares – Trochowski (A. Streit, 56.), Jansen (Olic, 56.) – Guerrero, Pitroipa

Mönchengladbach-Schalke 1-0 (0-0)
Gól: Colautti (90.)

Az élcsoport:
1. Wolfsburg 60 pont (67-40), 2. Bayern München 60 (64-39), 3. Hertha 59, 4. Stuttgart 58, 5. Dortmund 55 (53-33), 6. Hamburg 55 (43-43), 7. Schalke 49