Magyar-ukrán percről percre

A magyar női kézilabda-válogatott elsőként az ukránokkal csap össze az Európa-bajnokság középdöntőjében. Bizakodásra adhat okot a keleti szomszéd elleni pozitív mérleg, valamint a magyar szövetség által az elmúlt év legjobbjának megválasztott Vérten Orsolya visszatérése.

Európa-bajnokság, középdöntő, 1. forduló:
Magyarország-Ukrajna 26-24 (10-9)
Ohrid, vezeti: Nikolovszki, Kolevszki (macedónok)

Magyarország: Herr (kapus), Pálinger (kapus), Balogh, Vérten, Szucsánszki, Vincze, Bulath, Görbicz, Szamoránsky, Sopronyi, Bódi, Szűcs, Hornyák, Kovacsicz, Tomori

Ukrajna: Csukno (kapus), Tyimosenkova (kapus), Goncsarova (kapus), Boklascsuk, Pidpalova, Vergeljuk, Managarova, Borscsenko, Batkova, Simkute, Szokol, Gorilszka, Skunzjak, Lajuk, Nyikolajenko, Sejenko

60. perc: Vége a meccsnek. Két góllal győzött Imre Vilmos csapata. A mutatott játékot el kell felejteni, a lényeg, hogy győztek a lányok. (26-24)

59. perc: Végleg eldőlt. Vérten találatával megvan a győzelem. Nehéz volt, de kiszenvedte a magyar csapat. (26-23)

58. perc: Megint Görbicz, ezúttal bal kézzel. A kapus vajon mire figyelt? Nem érdekes, a lényeg, hogy vezet a válogatott két góllal. (25-23)

57. perc: Görbicz kilencedik gólját dobta, de nem sokáig örülhettünk, Sejenko találatával egy van közte. (24-23)

56. perc: Simkute 11 gólját dobta. Egy percig még emberhátrányban a csapat. (23-22)

55. perc: Hornyákot is kiszórták, de a mieink labdát szereztek. Vérten ziccere azonban kimaradt.

54. perc: IGEEEN!!! Pálinger szenzációsan védett lábbal, majd Kovacsisz betalált a jobb szélről. (23-21)

54. perc: Sejenko kapott kétpercet fogásért. Jó lenne több góllal meglépni…

52. perc: Minden bemegy Simkuténak, majd Lajuk is betalált. (22-21)

50. perc: Bulath a hajrában a franciák ellen is fontos gólokat szerzett. Most is a végére tartogatott? (21-19)

49. perc: Megint Görbicz. A legjobbkor villantja meg klasszisát a csapat legjobbja. (20-19)

48. perc: A győri klasszis kihagyhatatlan helyzetbe hozta Szamoránskyt, majd a hetesével megint magyar vezetés a kijelzőn. (19-18)

46. perc: Görbicz hetesek szerencsére jönnek. Újra egál. (17-17)

A színvonal minősíthetetlen. Borzalmas hibák mind a két oldalon, ennél mind három csoportmeccsén jobb volt a válogatott. Imre Vilmos ki is kérte a magyar időt. Ezt hogyan képzelitek? – kérdezi a kapitány.

43. perc: Újabb bosszantó hibák, és villámgyorsan kiegyenlítettek az ukránok. Most kellene Görbicznek, Vértennek, vagy éppen Pálingernek vállára vennie a csapatot. (16-16)

42. perc: Ugyanez a képlet mint pillanatokkal korábban, ezúttal Vérten volt a befejező ember. Az ukrán kapus vajon mire mozdult ki? A kispadon eldöntheti, hajmeresztő hibája után azonnal reagált a kapitány. (16-14)

41. perc: Pálinger védett, majd remekül vette észre a védőktől meglépő Kovacsiszet. Újra a magyar válogatottnál az előny. (15-14)

40. perc: Szűcs megrázta magát, és az ukrán fal felett a hálóba bombázott. (14-14)

38. perc: Ötödik gólját dobta Görbicz, négyet hetesből szerzett. (13-13)

37. perc: Simkute jelenleg tarthatatlan, hatodik góljával már egál, majd Skunzjak is feliratkozott a góllövők listájára. (12-13)

36. perc: Győri összjáték után, Görbicz passzából Vérten volt eredményes. A másik kapunál Szűcs Gabi hátulról húzta vissza emberét – kiállítás és hetes. Simkute ezt is belőtte. (12-11)

34. perc: Kapott gól nélkül megúszta a válogatott az emberhátrányos két percet. Miután visszatért Vérten, Simkute lőtt mákos gólt. (11-10)

32. perc: Vérten lemaradt az emberéről, kiállították. Pálinger ziccert védett.

31. perc: Folytatódik a játék. A magyar kapuban ezúttal Pálinger kezdett. Görbicz zseniálisan szerelt, majd hatalmas gólt lőtt a jobb sarokba. (11-9)

Igen gyengén játszó magyar csapat szerencsére egy még gyengébb ukrán válogatottal csap össze, és vezet egy góllal. Védekezésben nincs gond, de a támadásokban rengeteg az elszórt labda, a pontatlan átadás. Simán verni kellene az ukránokat, remélhetőleg a szünetben Imre Vilmos rendet tesz a lányok fejében.

30. perc:
Vége az első félidőnek.

29. perc: Bulath góljával megint nálunk az előny, Görbicz sajnos büntetőt hibázott. (10-9)

27. perc: Görbicz hetes és Szokol bomba. Maradt a döntetlen. (9-9)

25. perc: Az ukránok is megfogyatkoztak. A büntetését töltő Görbicz helyett Szucsánszki vágta be a hetest. (8-8)

24. perc: Simkute hetesével ismét hátrányba került a válogatott. Vérten beküldte a kapitány. (7-8)

23. perc: A visszatérő Görbicz a ziccerben lévő ukrán ellen szabálytalankodott, aki így is belőtte. A kétperces büntetés ennek ellenére jár. (7-7)

22. perc: Megint Verheljuk. Az ukrán támadót teljesen egyedül hagyták a védőink. (7-6)

21. perc: Hornyák szép összjáték után beállóból volt eredményes. Görbiczet pihenteti a kapitány. (7-5)

19. perc: Kihagyott ziccerek mindkét oldalon. Alacsony a színvonal, de szerencsére közel 20 perc alatt csak négy gólt kaptunk… Most már ötöt, Verheljuk a legjobb ukrán. (6-5)

17. perc: Szamoransky labdát szerzett, és egyedül befejezte a támadást. Az ukrán mester üvöltözik a lányokkal az időkérés alatt. (6-4)

Szűcs sokat vállalkozik – nem sok sikerrel. Vérten Orsolya a kispadról szurkol, kérdés hány percet vállal ma a Győr klasszisa.

12. perc: Magyar időkérés alatt támadásban több mozgást kért a kapitány. Szűcs lövését fogta az ukrán kapus, Szamoransky a kipattanót Tyimosenkovába lőtte, Hornyák harmadikként már nem hibázott. (5-4)

Nagyon jól védekezik Imre Vilmos csapata. Ugyan a meccs elején járunk, de az eddigi játékot elnézve reméljük nem okoz gondot az ukránok legyőzése.

10. perc: Szűcs hatalmas átlövésgóljával először vezet a magyar válogatott. (4-3)

8. perc: Hetes és újabb Görbicz-gól. A Győr irányítója nagyon magabiztos az Európa-bajnokságon. (3-3)

6. perc: Sok a hiba és a pontatlan átadás mind a két oldalon. Vincze ziccert hibázott, Simkute viszont bevágta egy szép egyéni megoldást követően. (2-3)

4. perc: Hornyák egalizált, majd Herr bemutatta az első védését. Verhetőnek tűnik az ukrán csapat. (2-2)

3. perc: Gyermekded magyar hiba a labdafelhozatalnál, az ukránok azonnal büntettek. (1-2)

2. perc: Közel másfél percig támadtak az ukránok, és Vergeljuk végül egy kipattanót bevágott. A másik kapunál Görbicz hetesből egyenlített. (1-1)

1. perc: Az ukrán válogatott kezdte a mérkőzést. A magyaroknál Herr Orsolya kezdett a kapuban.

Az ukrán együttes a magyarokénál
jóval könnyebb négyesben kezdte Európa-bajnoki szereplését. Az első
meccsen nagyon elverték a portugálokat, majd következtek a torna egyik
legnagyobb favoritjának tartott norvégok. A skandinávok ellen nem sok
esélye volt a keleti szomszédnak, akik a záró fordulóban a spanyolokkal
kátszottak döntetlent.

A másik középdöntős csoportból a németek már bebiztosították a helyüket a négy között.