Gödörben az Újpest

admin
admin

2008. 03. 08. 20:27

Tovább tart az Újpest vesszőfutása: a bajnoki címre hajtó lila-fehérek sorozatban másodszor kaptak ki a bajnokságban. A Soproni Liga 18. fordulójában, szombat délután a listavezető MTK két góllal nyert a Szusza Ferenc Stadionban.

A tavaszi nyitány előtt nagy terveket szövögető Újpest az előző körben nagy pofont kapott Zalaegerszegen (1-4), majd a hét közben súlyos vereséget szenvedett a Debrecentől (1-5), s szombaton a bajnoki listavezető MTK ellen sem tudott javítani, a kék-fehérek 3-1-re nyertek a Szusza Ferenc Stadionban. Az első félidőben az MTK akarata érvényesült, s egy baloldali szöglet után Lambulics fejesgóljával meg is szerezte a vezetést.

A második játékrész elejét meghajtotta az Újpest, és egyenlített is, Radulovics beadása után Ebala fejelt a kapu jobb oldalába. A folytatásban mind a két oldalon akadt egy-egy helyzet, majd Kanta tizenegyes góljával újra az MTK került lépéselőnybe, sőt a középpályás öt perc múlva duplázni is tudott. A harmadik gól hatására összetört az Újpest, így az éllovas MTK – bár nem játszott jól – megérdemelten nyert.

MTK-öröm a Megyeri úton (MTI)

A Győr folytatta tavaszi menetelését, a Nyíregyháza és a Debrecen után a Tatabányát is legyőzte – ötven (!) néző előtt a Szőny úton. Brnovics szerzett vezetést a vendégeknek, majd a második félidőben a csereként beállt Bőör hét perc alatt duplázott. A tatabányaiak erejéből csak a szépítésre futotta, Béres fejelt 8 méterről a jobb alsó sarokba. A Diósgyőr és a Nyíregyháza a hajrában jutott ponthoz a Zalaegerszeg, illetve a Nyíregyháza ellen. A borsodiak hazai pályán – Waltner góljával – az 59. percben kerültek hátrányba, s úgy tűnt, harmadik tavaszi meccsüket is elveszítik, a védő Sebők Vilmos azonban a 90. percben 23 méterről bombagólt lőtt a vendégek kapujába, ezzel nemes bosszút állt volt csapatán, az őt „eltanácsoló” ZTE-n.

A Nyíregyháza kétgólos hátrányból állt talpra Sopronban, a REAC ideiglenes otthonában. A gól nélküli első félidő után Nyerges és Torma is betalált a „hazaiaktól”, ám a nyírségiek nem adták fel, a 82. percben Kovács Béla emelt a hálóba, majd négy perc elteltével egy szöglet után Dosso bombázott kapásból a hálóba. A Paks szintén albérletben, Siófokon fogadta soros ellenfelét, a Kaposvárt. Tököli vezetőgólja után Éger igen nehéz helyzetbe hozta a paksiakat. A válogatott védő Oláht buktatta gólhelyzetben, ezért piros lapot kapott. Ezt tetézte Tököli, aki addig reklamált Vad II bírónál, amíg a játékvezető őt is lezavarta a pályáról. A folytatásban aztán Alves helyzetfelismerésének köszönhetően ki is egyenlítettek a vendég somogyiak.

Kiütéssel nyert a Fradi

A Ferencváros második tavaszi mérkőzését is megnyerte a másodosztályú bajnokság Keleti csoportjában, hazai pályán 4-0-ra győzte le a Kazinbarcikát. A Fradi 33. percben Dragóner fejesgóljával jutott előnyhöz, majd a hajrában az angol Shaw duplázott és a végén még Bartha is betalált. A zöld-fehérek riválisai is nyertek, a Kecskemét 4-0-ra verte a Bőcsöt, a Szolnok pedig Jászberényben nyert 2-1-re.