A hajrában fordított a Zalaegerszeg

A Zalaegerszeg újra az élre állt, miután hétfő este, a Borsodi Liga 7. fordulójának zárómérkőzésen 2-1-re legyőzte a Honvédot.

A szünetben még a fővárosi csapat vezetett, a Honvéd ugyanis gólra váltotta egyetlen valamire való helyzetét, míg ellenfele minden átütőerő nélkül támadott. A 10. percben Koós használta ki Sebők Vilmos hibáját: 4 méterről fejelt a kapuba.

A második félidőben is a Zalagerszeg játszott fölényben, de csak a hajrájában sikerült fordítania, tegyük hozzá, mindkét vendégtalálatot óriási védelmi hiba előzte meg. Az egyenlítő gólt szerző Franciskovic elé egy védőről pattant oda a labda, míg Waltner találatánál Miski mozdult ki rosszul a kapujából. A győzelmének köszönhetően a Zalaegerszeg átvette a vezetést a tabellán, a Honvéd pedig a 14. helyen áll.

Budapest Honvéd-ZTE FC 1-2 (1-0)
Gól:
Koós (10.), ill. Franciskovic (82.), Waltner (88.)

Az élcsoport: 1. ZTE 19 pont (16-6), 2. MTK 18 (17-3), 3. Debrecen 16 (14-5), 4. Tatabánya 14 (16-10), 5. Újpest 13 (8-4), 6. Győr 12 (10-7).