Belföld

Brazília-Törökország: 1-0 – a brazilok a döntőben

Ronaldo remek szólója után spiccel rúgja a brazilokat a döntőbe, ahol a németekkel mérkőzhetnek a világ legjobb csapatának a címéért.

Két félidő és kiderül, hogy ki lesz a német 11 ellenfele a világbajnoki döntőben.

Kezdődik a mérkőzés

A törökök jutnak el először a kapuig, Alpay gyenge lövése után kirúgás következik. A török csapat egyébként még soha nem jutott ilyen messzire a vébék történetében.

Lúcio, akár a Bayern Münchenben, hatalmas szólóval megy a kapuig, ahol szerelik.

6. perc:

A brazil szögletet simán veszi le Rüstü

7. perc:

Emre 18 méterről tűzi rá, ám a lövés veszélytelen. Később Bastürk harcol ki szabadrúgást…a lövés nem vezet sehová…

A brazilok agresszíven támadnak, a törökök azonban egyelőre játszanak az ellenféllel.

15. perc:

Roberto Carlos beadása a török védőké, bedobása Rivaldohoz kerül, aki azonban rosszul veszi le az ötös tájékán.

17. perc:

Roberto Carlos óriás-bedobása ismét a törököké.

20. perc:

Alpay nagyszerű fejesét az ötösről védi a brazil hálóőr, Marcos.

21. perc:

A brazilok első nagy helyzete: Ronaldo teszi ki oldalra, az érkező Cafu a kapusba lövi a jobb oldalról, hatalmas erővel!! Ismét egy barzil helyzet: Roberto Carlos a rövid sarokra céloz, de mellé lő!

23. perc:

Óriási brazil helyzet, nem lehet őket megállítani: Rivaldo nagy erejű lövése balról kipattan Rüstüről, Ronaldo is próbálkozhat, de ez is a török kapusé.

27. perc:

Három török indul meg, Hasan Sast azonban szerelik.

29. perc:

Ronaldo lő 18-ról szemből, a labdát könnyedén fogja a kapus.

A törökök nagyon jól adogatnak, egy előreívelést Hakan Sükür vesz le szépen, ám a brazil hátvéd a helyén van, elveszi a török csatártól.

Roberto Carlos lőhet szabadrúgást harminc méterről, a lapos labdát megfogja Rüstü. Nem ez volt a brazil legjobb lövése.

34. perc:

Bastürk gyönyörűen ível Sashoz, a beadás azonban már nem sikerül. Az ellentámadás végén Rivaldo lő 20 méterről a bal alsó sarokba, Rüstü gyönyörűen véd!!!

36. perc:

Rivaldo kerül ismét helyzetbe, hűszról ismét a bal oldalra lő, éppen csak mellé megy!!

Kleberson egy csel után nagyon szép labdát ad, Rivaldo egy ütemmel kési le, így Rüstüé a labda.

41. perc:

Gilberto húzza vissza Bastürköt, aki tisztára játszotta magát a 16-osnál. Sárga a brazilnak, szabadrúgás s törököknek…Emre a kapu fölé lövi…

Roberto Carlos nagyon pontos labdát kap a bal oldalon, tisztán viheti a 16-oson belülre, a jobbos lövést végül hárítja a török kapuvédő.

45. perc:

Újabb brazil akció: Roberto Carlos beadását nem éri el az érkező Ronaldo, Rüstü is éppen csak belekap, közben vaiszont Edilson is érkezik és térdével eltalálja a kapust, akinek már a kezében van a labda. Nem komoly Rüstü sérülése.

Vége az első félidőnek. A török kispadnál lökdösni kezdik Ronaldót. Nem tudjuk mi történt pontosan.

Kezdődik a második félidő

Brazil gól! Ronaldo fantasztikus szólóját egy ütemtelen spiccel eltalált lövéssel fejezi be! Góóól!!! Rüstü hiába vetődik.

13. perc:

Újabb brazil helyzet, Ronaldo vitte fel a labdát, majd Edilsonnak teszi ki balra. Edilsont azonban szerelik, szabályosan, kimarad a ziccer. Pedig nagyon nagy volt.

14. perc:

Brazil szabadrúgás, Ronaldo lövése a sorfalról pattan le, Rüstü szalad a labdáért, és meg is előzi a labdára nyomuló brazilokat.

15. perc:

Ronaldo balról belőtt labdáját Gilberto teszi a kapura, Rüstü hárít.

23. perc:

Ronaldot cseréli le a brazilok kapitánya, helyére Luizao jön be a pályára.

A törökök kissé ernyedten játszanak, képtelenek átjutni a brazilok védelmén.

27. perc:

Cafu balról emeli be a 16-oson belülre, az egyedül hagyott Luizao próbál oldalvást ollózni, a földre lőtt labda végül a kapu fölött száll el.

32. perc:

Ergün élete legrosszab beadását követi el. Meggyötörtnek tűnik a félholdas csapat.

33. perc:

Ilhan Mansiz beadásnak szánt labdája kapura megy, Marcos kitolja az alapvonalon kívülre. A következő török támadás során ismét ő egyenlíthetne, de nem sikerül a fejes.

36. perc:

Sas beívelését Hakan Sükür teszi félfordulatból kapura, a brazilok kapusa szépen véd. Talán a legnagyobb török helyzetet láttuk (olvastuk).

45. perc:

Hasan Sas kap sárgát, aki dühből beleszáll egy brazilba. 4 perc a hosszabítás.

A hosszabbítás utolsó percében Hasan Sas íveli be a labdát a jobb oldalról, Ilhan fejel és fölé. Még van helyzet az utolsó percben is.

Most azonban vége, Brazília a döntőben Németország ellen, vasárnap.