Habár az új koronavírus-járvány a világon minden szektorra rányomja a bélyegét, az élet ettől még nem áll meg, az elmúlt napokban a különböző gyártók sorra mutatták be a legújabb termékeiket. Köztük az Asus is, ami a legújabb Republic of Gamers (ROG) készülékekkel állt elő. Ez a termékvonal egyértelműen a videojátékok szerelmeseire koncentrál, és ha valaki azt hinné, hogy ezen a területen már nem lehet újat mutatni, az téved, hiszen bemutatkozott a ROG Zephyrus Duo 15, ami az általunk is tesztelt, de nem játékra tervezett Zenbook Pro Duóhoz hasonlóan kapott egy hatalmas másodlagos kijelzőt.
ROG Zephyrus Duo 15
A kreatív munkára szánt Zenbook Pro Duóhoz hasonlóan a 14,1 hüvelykes második panel itt is a billentyűzet felett, és közvetlenül a 15,6 hüvelykes főképernyő alatt helyezkedik el, ugyanakkor az Asus nemcsak lemásolta a korábbi gépen már bevált megoldást, hanem egy kicsit turbózott rajta. A fedlapot kihajtva az extra kijelző kiemelkedik a síkból, és visszahúzódni is csak akkor fog, ha becsukjuk a masinát. A megoldás lényege, hogy kényelmesen látható legyen mindkét képernyő tartalma, és a gyártó szerint főleg a játékfejlesztőkön múlik, hogy pontosan mi kerül a 14 hüvelykes, érintésérzékeny felületre.
Nagy fantázia persze nem kell hozzá, hogy belássuk játék közben számos felhasználási mód lehetséges: átkerülhetnek ide a másodlagos információk (életerő, lőszer. fegyverek stb.), hogy a főképernyőn semmi ne zavarjon be az akcióba, de megjeleníthető akár egy térkép is, esetleg különböző parancsok/funkciók gombjai, különböző utasítások vagy tippek és trükkök – a lista a végtelenségig folytatható lenne. Az Asus szerint jó pár játék támogatni fogja az extra kijelzőt, külön kiemelték, hogy a Dying Light 2 már eleve úgy készül, hogy számolnak ezzel a lehetőséggel, és itt nem ér véget a móka, hiszen adott a lehetőség, hogy a kisebbik képernyőn fusson az Android, és ennek hála bármilyen kompatibilis applikáció.
Az Asus itt úgy járt el, mint John Hammond a Jurassic Park esetében, azaz nem spóroltak semmin: 4K felbontás megjelenítésére képes kijelző 300 Hz-es képfrissítéssel, tizedik generációs Core i9-10980HK processzor, 32 GB RAM, 2 TB háttértár RAID megoldással, és egy RTX 2080 Super videokártya. Lényegében nincs olyan program, ami ezen ne futna zökkenőmentesen, és ha jobban belegondolunk, ez a minimum, ugyanis a júniusban érkező gépért 3700 dollárt, azaz nagyjából 1,2 millió forintot kérnek.
Ennél persze van olcsóbb kiszerelés is, hiszen 200 dollárral kevesebbért lesz 16 GB/1 TB-os verzió is, illetve érkezik egy ennél is visszafogottabb modell, amiért „mindössze” 3000 dollárt kérnek: a memória és a háttértár (32 GB/2 TB) itt nem változik a csúcsgéphez képest, viszont videokártyából csak RTX 2070 Super jár, és a processzor sem i9, hanem egy Core i7-10875H.
És a többiek
A tajvaniak persze nemcsak újdonságot hoztak, de frissítették a már jól bevált palettájukat, azaz érkeznek az Nvidia Super chipekkel és Intel Comet Lake processzorokkal szerelt ROG Zephyrus S, ROG Zephyrus M, ROG Zephyrus G és Scar gépek. A Zephyrus család csúcsát jelentő S17 és S15 gépekben Core i7-10875H processzor és RTX 2080 Super grafikus mag kap helyet, és mindkettő elérhető lesz 300 Hz-es panellel.
A középvonalas Zephyrus M15 magnéziumötvözetes házában Core i7-10875H és egy RTX 2070 Super kapott helyet, két RAID 0-ba kapcsolt NVMe SSD-vel, és ennél a modellnél is elérhető lesz a 4K felbontásra képes kijelző. Érdekes extra továbbá, hogy a gép fedlapja úgynevezett chroma reflective kezelést kapott, ami elrendezésében hasonlít a januárban bemutatott ROG Zephyrus G14 LED-es megoldására, azzal a különbséggel, hogy itt nincsenek vezérelhető fényforrások.
A Zephyrus G15 és G17 modellek szintén Core i7-10875H és RTX 2070 Super párossal érkeznek, és három M.2-es SSD-nek is van hely a gépekben, illetve választható extra a Wifi 6. A Scar 15 és 17 az előbbiekkel szemben akár i9-10980HK processzorral is kérhető lesz, a 240 Hz-es mellett opció a 300 Hz-es kijelző, a 17-es modellbe pedig RTX 2080 Super is kérhető, illetve
A trapéz alakú „kulcs” NFC chippel és némi memóriával van felvértezve, így képes megjegyezni az Asus-féle AURA Snyc beállításainkat (játékos profilok, RGB színbeállítások stb.), ami akkor jöhet jól, ha egy – Keystone kompatibilis – gépen nem akarunk szórakozni a testreszabással. A kiegészítő az NFC-nek hála azonosításra is képes: ezzel oldható fel a háttértár titkosított része, azaz a meghajtón csak akkor válik elérhetővé a rejtett partíció és tartalma, ha a Keystone szépen bekerül a helyére.