(VG)Március 1-jétől kiválik a Magyar Államkincstárból a Magyar Államadósság-kezelő Központ. A létrejövő Államháztartási Hivatal elsősorban nyilvántartással, információszolgáltatással foglalkozó szerv lesz, területi részlegeit a korábbi területi államháztartási szervezetek (tákiszok) alkotják majd. Megalakul a Magyar Állampénztár Részvénytársaság, mely finanszírozással, pénzmozgással kapcsolatos tevékenységekre specializálódik.
Részletek a
2001. 01. 24. 09:45