Szórakozás

Meztelen jóga? Mi sem természetesebb!

„Innen úgy megy el mindenki, hogy jól érzi magát a bőrében” – nyilatkozta magabiztosan Rosie Rees, a meztelen jóga ausztrál anyja a Daily Mail Australianak.

A Perthben dolgozó, 30 éves oktató azt mondja, a meztelen jógázás nem a szexualitásról szól, hanem arról, hogy minden nő megtanulja olyannak szeretni magát, amilyen.

„A lényeg az önelfogadás, és az önbizalom erősítése azáltal, hogy kilépünk a komfortzónánkból. Bátorság kell ahhoz, hogy meztelenül jógázzunk egy csapat idegen emberrel. A nők a foglalkozásokról magukkal viszik ezt a bátorságot, ami nem csak az önbizalmukat növeli, de jobban is alusznak tőle, és szexuális életüket is felturbózza” – mondja Rees, aki harmincfős csoportoknak vezényel meztelen jógaórákat.

„A nők általában nagyon kemények magukkal szemben, ha a külsejükről van szó. Legalább kilencven százalékuk utálja valamiért a külsejét. Sok anya jár hozzám, akiknek megváltozott a testük a terhesség alatt, de jönnek a hatvanas – hetvenes éveikben járó nők is. Mindannyian ki szeretnének próbálni valami szokatlant, változtatni akarnak kicsit az életünkön, vagy kipipálni egy pontot a bakancslistájukon.”

A négyórás szeánszokat majdnem teljes sötétségben, gyertyafény mellett tartják. A résztvevők először felöltözve körbeülnek, és egymásra hangolódnak, mielőtt levetkőznének. Megismerik egymást, mindenki elmondja, hogy miért ment el az összejövetelre. A jógázás során nem csinálnak olyan pózokat, amikben nagyon ki kellene tárulkozniuk, csak kellemes, könnyed mozdulatokat végeznek. A résztvevők általában nagyon légiesnek érzik magukat.

„A meztelen jóga lehetőséget ad a nőknek arra, hogy szemügyre vehessék egymás, vagyis hozzájuk hasonló, valódi nők testét. A legtöbben nem látnak meztelen nőket, legfeljebb pornóban, ami egy hamis, agyonszexualizált kép. A meztelen jóga ezzel szemben természetessé teszi a meztelenséget.”

Rosie Rees négy éve hagyta ott az irodai állását, hogy az álmait követve profi jógaoktatóvá váljon. Egyedül kezdett bele a meztelen gyakorlásba, még 2014-ben. Csak kíváncsiságból próbálta ki, és először kényelmetlenül érezte magát, de minél többször gyakorolta, annál magabiztosabb lett. Úgy érezte, másoknak is meg kell mutatnia ezt az utat. Azóta Sydneyben, Melbourneben, Brisbaneben és Adelaideben is tart órákat. A foglalkozásai mindig teltházasak, pedig a részvétel fejenként 120 ausztrál dollárba (közel 25 ezer forintba) kerül.

(via Daily Mail)

Ajánlott videó

Olvasói sztorik