A kivételes tehetségű, többszörös Grammy-díjas brit souldívát testőre találta holtan 2011 nyarán, az énekesnő észak-londoni lakásán.
Képzetlen halottkém
Az első vizsgálatot Suzanne Greenaway halottkémi törvényszéki bíró vezetésével végezték. Ő „szerencsétlenségnek” minősítette Amy Winehouse halálát; ez a törvényi meghatározás a brit jogban a nem természetes, de nem is szándékosan előidézett halálesetekre. A halál közvetlen okát alkoholmérgezésben jelölte meg.
Kiderült azonban, hogy Greenaway-nek nem volt szakképesítése és tapasztalata. Férje, a halottkémi hivatal vezetője nevezte ki saját helyettesének. Azóta mindketten távoztak posztjukról, és új vizsgálatot írtak elő.
Másodszor is az alkohol lett a felelős
A megismételt eljárás is azt állíapította meg, hogy Amy Winehouse súlyos fokban ittas volt a halál bekövetkeztének pillanatában. A vizsgálati adatok szerint 416 milligramm alkoholszintet mértek 100 milliliter vérben, vagyis több mint az ötszörösét annak a 80 milligrammos felső tűréshatárnak, amelyet a brit törvények az autóvezetők számára engedélyeznek.
A megismételt vizsgálat végzésében az áll: az ilyen fokú ittasság rendszerint halállal jár. Az is szerepel a határozatban, hogy Amy Winehouse ágya mellett két üres vodkásüveget találtak.
Élni akart
Az énekesnő körzeti orvosa a vizsgálathoz beterjesztett írásbeli nyilatkozatában közölte: Amy Winehouse-t az elhunyta előtti napon látta. Winehouse az orvos szerint akkor egyértelműen kijelentette neki, hogy nem akar meghalni, ugyanakkor az orvosi tanácsok megfogadására sem volt hajlandó, és a legutolsó időszakban már étkezési rendellenességekkel is küszködött.
Amy Winehouse-ról köztudott volt igen súlyos kábítószer- és alkoholfüggősége. Az énekesnő többször kórházi kezelésre is szorult a kábítószerezéssel összefüggő komoly tüdő- és szívpanaszok miatt, bár halála előtt állítólag szabadulni próbált szenvedélybetegségeitől.