Felszabadító rúgásnak indult, 70 méteres gól lett belőle

A Lugano játékosa, Dragan Mihajlovic, a magyar Vécsi Bálinttól kapta a „gólpasszt”.

A korábbi honvédos labdarúgó, Vécsi Bálint csapata, a Lugano idegenben győzte le a svájci bajnokság nyitófordulójában a Sion együttesét. De hogy?

A mérkőzés elején a hazai pálya előnyét évező Sion lépett fel kezdeményezően. A negyedik percben egy, a vendég tizenhatos sarkára érkező keresztlabdát a Dragan Mihajlovic fejelt vissza a mezőnybe, a pont Vécsit találta meg, aki visszafejelte azt csapattársának. A Lugano védője megunta, hogy mindjárt az elején a kapujuk előtt pattog a labda, és hatalmasat rúgott bele.

A Sion kapusa, Anthony Maisonnial a saját tizenhatosán kívül kolbászolt. A labda egyet pattant, alighanem kissé megcsúszott a vizes füvön, és a kapust átugorva a kapuban kötött ki (0-1).