Auf Wiedersehen, Thomas Doll!

A Ferencváros edzőjét a Fradi szurkolók nagy többsége hazaküldené az újabb nemzetközi kupakudarc után.

Csütörtök estére eldőlt, a Ferencváros egyetlen magyar kupacsapatként nem jutott tovább az Európa Liga első selejtezőköréből (Maccabi Tel-Aviv-Ferencváros 1-0).

Az Újpest 35 éve nem látott bravúrral kétgólos hátrányból fordított azeri ellenfelével szemben (Újpest-Neftci 4-0), míg a Honvéd még kedden ütötte ki hasonló arányban macedón ellenfelét (Honvéd-Rabotnicki 4-0).

Thomas Doll a mérkőzést követő nyilatkozatában elismerte, a Maccabi megérdemelte, hogy továbbjutott.

Gratulálunk a Maccabinak. Az első félidőben a védekezésünk kompakt volt, az ellenfelünknek nem volt sok esélye a gólszerzése, csak úgy, mint az első meccsen. Jó esélye volt Finnbogasonnak, valamint Lanzafaménak is szabadrúgásból a gólszerzésre. A szünet előtt elkövettünk egy hibát, sajnos szép gólt szerzett a Maccabi. A második félidőben próbáltunk nyitottabban játszani. Sok lehetőségünk volt. Talán valamivel keményebbnek és bátrabbnak kellett volna lennünk, akkor jobb eredményt érhettünk volna el

– értékelt Thomas Doll. Mondatai valóban kérdőjeleket ébresztenek még a legelvakultabb Ferencváros szurkolók fejében is, hiszen

a visszavágót úgy sikerült a zöldeknek lehoznia, hogy összesen négyszer kísérleteztek kapura lövéssel, de egyszer sem találták azt el.

A szurkolók a klub közösségi oldalán a vezetőedzővel ellentétben ezért kevésbé voltak megértőek. Szidtak mindenkit, akit csak értek, durva beszólásokat kaptak a játékosok és a vezetők is a kiesés után.

Mivel a Maccabi Tel-Avivot alapvetően jobb csapatnak gondoljuk és az első mérkőzésen tényleg csak szerencsének köszönhetően egyenlítettek (1-1) a jól játszó Fradi ellen, mi a kevésbé vérgőzös, inkább elgondolkodtató facebook reakciókból gyűjtöttünk össze egy csokrot.

Sok lehetőség? Teljesen hülye ez? Melyik meccset nézted te ökör? Örüljünk, hogy nem egy négyessel kullogott haza ez a nagy nulla csapat. Nyugodtan csomagolhatsz és viheted az összes szívtelen zsoldos haverodat ahova akarod. Hány évig lesz még elfogadható ez a duma?

„Köszönjük meg Dollnak ezt a csodás pár évet, de engedjük el. Negyedik éve ugyan az a helyzet. Ezzel a kerettel ezt bárki eléri mind az nb1-ben, mind a nemzetközi porondon. Ez nem a szokásos magyar rinya. Ezt 4 év bizonyítja.”

Eddig mellette voltam, de már azt mondom h itt a vége… 8 légióssal felállva sem jutunk előrébb.

„Csodálkozol?? Minden évben elmegy 5-6 játékos és a kupa indulás előtt egy héttel jön meg az utolsó igazolás. Minden évben ez van.”

Nem a Doll felelős ezert, ezzel játékos állománnyal ez a reális, mivel a Maccabi jobb csapat. Az más kérdés, ezt egy magyar edző is megcsinálta volna, magyar játékosokkal. Lásd Paks évek óta jól szerepel. Állami pénzből talán nem külföldi edzőket, és játékoskát kellene fizetni, hanem magyar fiatalokat helyezni előtérbe. Ilyen anyagi körülmények még soha nem voltak , magyar állam ennyi pénzt önt bele a fociba, de úgy latszik nem tudnak élni a lehetőséggel. Ezt nem lehetne megcsinálni, ha tulajdonosa lenne minden klubnak, és az állam csak az utánpótlást támogatna, vagy a szülök fizetnének sokall többet, akkor ők is számon kérhetnek a magyar utánpótlás edzőket….miért nincs eredmény.

„Valami tökösebb újságíró kérdezze már meg Doll úrtól, mégis mi az a taktika, amit játszani szeretnének? Mert évek óta árgus szemekkel figyelem a csapatot, de nem látom a taktikának még a nyomát sem, stílusról meg ne is beszéljünk…”

Végeredmény – Európa Liga, selejtezők, 1. forduló, visszavágók:

Maccabi Tel-Aviv – Ferencváros 1-0 (1-0)
Gólszerző: Atar 45+1.
Továbbjutott: a Maccabi Tel-Aviv 2-1-es összesítéssel

Újpest FC – Neftci Baku 4-0 (2-0)
Gólszerző: Litauszki 19., Sankovic 21., Zsótér 50., Obinna 65.
Továbbjutott: az Újpest 5-3-as összesítéssel

Coleraine (északír)-Spartak Zlatibor Voda (szerb) 0-2 (0-1)
Továbbjutott: a Spartak Zlatibor Voda 3-1-es összesítéssel.
Dundalk (ír)-Levadia (észt) 2-1 (2-1)
Tj.: a Dundalk kettős győzelemmel, 3-1-es összesítéssel.
Osijek (horvát)-Petrocub (moldovai) 2-1 (1-1)
Tj.: az Osijek 3-2-es összesítéssel.
Runavik (feröeri)-Hibernian (skót) 4-6 (3-3)
Tj.: a Hibernian kettős győzelemmel, 12-5-ös összesítéssel.
Tre Fiori (San Marinó-i)-Rudar (szlovén) 0-3 (0-1)
Tj.: a Rudar kettős győzelemmel, 10-0-s összesítéssel.
Domzale (szlovén)-Siroki Brijeg (bosnyák) 1-1 (1-0)
Tj.: a Domzale 3-3-as összesítéssel, idegenben szerzett több góllal.
FH Hafnarfjördur (izlandi)-Lahti (finn) 0-0
Tj.: az FH Hafnarfjördur 3-0-s összesítéssel.
Makkabi Tel-Aviv (izraeli)-Ferencváros 1-0 (1-0)
Tj.: a Makkabi Tel-Aviv, 2-1-es összesítéssel.
AIK Stockholm (svéd)-Shamrock Rovers (ír) 1-1 (0-1, 0-1, 1-1) – hosszabbítás után
Tj.: az AIK Stockholm 2-1-es összesítéssel.
Pristina (koszovói)-Fola (luxemburgi) 0-0 – 11-esekkel: 4-5
Tj.: a Fola 0-0-s összesítéssel, 11-esekkel.
Niedercorn (luxemburgi)-Kabala (azeri) 0-1 (0-1)
Tj.: a Niedercorn 2-1-es összesítéssel.
Nordsjaelland (dán)-Cliftonville (északír) 2-1 (0-1)
Tj.: a Nordsjaelland kettős győzelemmel, 3-1-es összesítéssel.
Beitar Jeruzsálem (izraeli)-Csihura (georgiai) 1-2 (0-0)