Tovább szenved az Arsenal, most az újonc tréfálta meg Wengeréket

A tavalyi angol másodosztályú bajnokság, a Championship második helyezettje, a Brighton & Howe Albion hazai pályán fogadta az utóbbi időben borzasztó formát mutató Arsenalt. A londoniaknál az elmúlt hetekben újra felerősödtek azok a hangok, akik szeretnék, ha a csapatot 1996 óta irányító Arsene Wenger az idény (közben?) végén távozna a kispadról.

A hetedik percben az újonc szerezte meg a vezetést, miután a szebb napokat is látott cseh kapus, Petr Cech egy szögletet követően rosszul jött ki kapujából. Lewis Dunk köszönte szépen, 1-0.

A meccsképe nem változott, a Brighton rohamozott, ez pedig a 26. percben ismét kifizetődött: akkor a bombaformában játszó Glenn Murray fejelt be egy beadást. Még a félidő vége előtt érkezett Pierre-Emerick Aubameyang szépítő találata, aki sarokkal lőtt gólt. Ez volt a második találata új csapatában.

Összefoglaló:

A második játékrészben nem történt változás, hiába próbálkozott az Arsenal, az eredmény maradt:

folytatódik Arsene Wengerék csúfos sorozata, zsinórban negyedik tétmeccsét is elvesztette a csapat, erre utoljára 2002-ben volt példa.

Az Arsenal már 13 pontra van a Bajnokok Ligáját érő negyedik helytől.

Eredmények, Premier League, 29. forduló:

Brighton & Hove Albion–Arsenal 2–1 (Dunk 7., Murray 26., ill. Aubameyang 43.)
Burnley–Everton 2–1 (Barnes 56., Wood 80., ill. Cenk Tosun 20.)
Tottenham Hotspur–Huddersfield Town 2–0 (Szon Hung Min 27., 54.)
Leicester City–AFC Bournemouth 1–1 (Mahrez 97., ill. J. King 35. – 11-esből)
Southampton–Stoke City 0–0
Swansea City–West Ham United 4–1 (Ki Szung Jong 8., Van der Hoorn 32., A. King 48., J. Ayew 63. – 11-esből, ill. Antonio 79.)
Watford–West Bromwich Albion 1–0 (Deeney 77.)
Liverpool–Newcastle United 2–0 (Szalah 40., Mané 55.)