Élő Foci
Budapest, 2017. augusztus 31.
A gólszerzõ Szalai Ádám (k) és Dzsudzsák Balázs (j) a második magyar gól után a Magyarország - Lettország labdarúgó világbajnoki selejtezõmérkõzésen a Groupama Arénában 2017. augusztus 31-én.
MTI Fotó: Illyés Tibor

Simán verték Dzsudzsákék a gyengécske letteket

Frissítve: 2017. 08. 31. 22:382017. 08. 31. 20:36

Itt-ott voltak izgalmas pillanatok, de nem volt veszélyben a magyar győzelem Lettország ellen.

Világbajnoki selejtező, B csoport, 7. forduló

Magyarország-Lettország 3-1
2017.08.31. 20.45, Budapest, Groupama Aréna
Játékvezető: Jehven Aranyovszky (UKR)
Magyarország: Gulácsi Péter – Bese Barnabás, Guzmics Richárd, Kádár Tamás, Korhut Mihály – Nagy Ádám, Pátkai Máté – Dzsudzsák Balázs, Varga Roland (Lovrencsics Gergő, 86.), Stieber Zoltán (Elek Ákos, 73.) – Szalai Ádám (Böde Dániel, 65.)
Lettország: Andris Vaninis – Gints Freimanis, Nikita Kolesovs, Kaspars Gorkss, Vitalijs Maksimenko, Aleksandrs Solovjovs – Davis Indrans, Edgars Vaedanjans, Jevgenijs Kazacoks (Visnakovs, 71.) – Davis Ikaunieks (Rakels, 71.), Valerijs Sabala (Gutkovskis, 86.)

Gólszerzők: Kádár (6. perc), Szalai (26.), Solovjovs (68., öngól); Freimanis (40.)
Sárga lap: Szalai (57.), Nagy (59.), Bese (71.); Kolesovs (53.), Freimanis (57.), Solovjovs (67.)
Piros lap:

Előzmények

A magyar válogatott Bernd Storck irányításával hat meccsen hét pontot szerzett a 2018-as oroszországi világbajnoki selejtező B csoportjában. A továbbjutás elúszott, az andorrai 0-1-es blama után mégsem menesztették, még egy esélyt kapott a kapitány.

Andorra-Magyarország: az ultragáz játék és ami mögötte van
A szégyenteljes andorrai szereplés után megpróbáljuk megmagyarázni a megmagyarázhatatlant.

A magyar válogatott soha nem látott rossz szériában van, hiszen négy meccse egyetlen gólt sem szerzett.

Budapest, 2016. május 20.
Bernd Storck, a magyar válogatott szövetségi kapitánya a Magyarország - Elefántcsontpart barátságos labdarúgó-mérkőzésen a fővárosi Groupama Arénában 2016. május 20-án. A találkozó gól nélküli döntetlennel zárult.
MTI Fotó: Kovács Tamás
Nagyot bukó kapitányok a Storcknak adott esélyről: jogos, korrekt döntés
Bernd Storck második esélyének értékelésébe bevontuk a magyar válogatott elmúlt húsz évének legnagyobb kudarcai miatt menesztett edzőket.

A klubnyár sem sikerült csapatainknak. Csak a Videoton érte meg az augusztust, a bajnok Budapest Honvéd, a Vasas és a Fradi sem jutott messze. A válogatott alapemberei közül Nagy Ádám egyetlen meccsen játszott még a Bolognában a 2017-2018-as szezonban, Guzmics Richárd pedig egy súlyos sérülésből épült fel.

Élő hírfolyam
22:36

Vége!

Nem játszottunk fantasztikusan, több hibánk is volt, de összességében könnyedén léptünk át Lettországon. Folytatás vasárnap, a Groupamában, Portugália ellen.

22:29

86. perc

Páros csere: Varga helyére Lovrencsics, a letteknél Sabala helyére Gutkovskis jön.

22:24

75-80. perc

Nincs újabb történés, tán mindkét válogatott már a végét várja.

22:16

70-75. perc

Besét felrúgják, de ő kap sárgát, míg a lettek kettőt cserélnek. Nálunk pedig Elek Ákos érkezik Stieber Zoltán helyett.

22:07

60-65. perc

Nagy Ádám is besárgul, Szalai Ádám pedig megsérül. Böde Dániel érkezik helyette.

22:00

57. perc

Kisebb csetepaté a két csapat között, miután Szalait buktatták, majd a magyar támadó kérdőre vonja az elkövetőt. Egy-egy sárga Szalai Ádámnak és a lett gólszerző Freimanisnak.

21:53

50. perc

Na azért csak felfogtuk, hogy a 2-1 nem életbiztosítás. Elkezdtünk ismét nyomni.

21:49

47. perc

Két óriási Gulácsi-hárítás kellett ahhoz, hogy ne legyen 2-2. Kicsit bennmaradtunk az öltözőben. Huh, ezt megúsztuk.

21:22

35. perc

Korhut Mihály szerezte vissza az ellenfél tizenhatosánál a labdát, és közel volt a harmadik magyar gólhoz. Csípünk, harapunk.

21:20

30. perc

Nyomunk, nyomunk folyamatosan. Ahogy Hajdú B. fogalmaz, folyékonyan játszunk.

21:12

24. perc

Bréking: félbeszakadt a Svájc-Andorra meccs a nagy esőzés miatt.

21:08

20. perc

De most nincs gól, a lett kapus magabiztosan húzza le Dzsudzsák betekerését.

21:07

20. perc

Újabb magyar szabadrúgás a 16-os környékén. Kádár már nagyon készül.

21:04

10-15. perc

A meccs most kiegyenlített, a lettek is fel-felbátorodnak a középpályán. A csapatok most próbálják kiismerni a másikat.

20:57

5-10. perc

Nagyon harapnak a fiúk, folyamatosan nyomás alatt tartjuk a letteket. Először a 10. percben tévednek át a térfelünkre.

20:52

1-5. perc

Nagyon jól kezd a magyar válogatott. Először Dzsudzsák sprintel a szélen, a beadása mély, de veszélyes. Majd a 3. percben Varga Roland kerül Dzsudzsák beadásából helyzetbe, de kirúgással jönnek a lettek. Az első percekben a játék a vendégek térfelén zajlik. A 5. percben szabadrúgáshoz jut Magyarország, mire elvégezzük, már az 6. percet írjuk.