Chelsea's Brazilian-born Spanish striker Diego Costa (4L) celebrates with team mates after scoring the team's third goal during the UEFA Champions League, group G, football match between Chelsea and Maccabi Tel Aviv at Stamford Bridge in London on September 16, 2015.   AFP PHOTO / GLYN KIRK

A BL-ben már nem hibázott a Chelsea, Hulk ellen nem volt ellenszer

Menyhei Csaba

sportújságíró. 2015. 09. 16. 22:51

Gálázott hazai pályán Jose Mourinho csapata, a Lyon kettős emberelőnyben is képtelen volt nyerni.

Chelsea – Maccabi Tel Aviv 4-0Az angol bajnokságban csak szenvedő, a 17. helyen álló Chelsea számára talán a legjobbkor jött a Maccabi elleni Bajnokok Ligája mérkőzés a G csoportban. Jose Mourinho több helyen is változtatott a kezdőcsapaton, bekerült a nyáron igazolt ghánai balhátvéd, Baba Raham és a fiatal angol középpályás Ruben Loftus-Cheek is.

Kiválóan indulhatott volna az összecsapás a londoni kékek számára, Eden Hazard azonban a 6. percben az égbe lőtte a büntetőt. Maradt támadásban a hazai gárda, amelynek meg is lett az eredménye. Willian hosszú sarok felé ívelt szabadrúgásába senki sem ért bele, így a labda a kapuba pattant (1-0).

A gólszerző később megsérült, érkezett a helyére Diego Costa, aki a félidő ráadásában kiharcolt egy tizenegyest, amelyet Oscar higgadtan a jobb alsóba gurított (2-0).

A szünet után megvillant Diego Costa is, egy kiváló beadás után 11 méterről zseniális mozdulattal belsőzte kapásból a felső sarokba (3-0). Egy kontra után Cesc Fábregas már csak az üres kapuba passzolt (4-0).

Dinamo Kijev – FC Porto 2-2A kvartett másik mérkőzésén a sorozatba évek után visszatérő Dinamo Kijev a tavalyi szezonban a negyeddöntőig jutó FC Portót fogadta.

A 20. percben a jobb oldalról középre tett labdára a hosszú oldalon üresen érkezett Oleg Gusev és Iker Casillas mellett a hálóba lőtt (1-0). Nem vezettek sokáig az ukránok, három perccel később Vincent Aboubakar fejelt tíz méterről a kapuba (1-1).

A kijevi második játékrészben már csak egy gól született, azt is a kameruni csatár szerezte (1-2). Már a zsebében érezhette a győzelmet a portugál csapat, amikor Vitaliy Buyalskyy a 89. percben egalizált (2-2).

Valencia – Zenit Szentpétervár 2-3

Fotó: Europress Fotóügynökség

A spanyol csapat a Monaco ellen jutott be a főtáblára, ahol borzasztóan alakult az első félidő. Kilenc perc játék után Danny vezetgette a lasztit, majd passzolt, Hulk pedig a tizenhatoson belülre érve kilőtte a bal alsót (0-1).

A brazil válogatott futballista a játékrész utolsó percében is beköszönt, Dzyuba visszafejelt labdáját nagyjából 25 méterről emeli erővel zúdította a léc alá (0-2).

Az 55. percben Joao Cancelo nagyszerű helyzetfelismerés után a tizenhatos széléről tekert a rövid sarokba (1-2). Ennyivel nem elégedett meg a Turia-parti együttes, André Gomes a 73. percben egalizált (2-2).

Itt még nem volt vége a meccsnek, három perccel később Axel Witsel eldöntötte a három pont sorsát (2-3).

Gent – Olympique Lyon 1-1Nagyon rég láttuk mér a belga Gent gárdáját a BL-ben, most egy Lyon elleni hazai mérkőzéssel tértek vissza a sorozatba. Nem a legjobban indult számukra a mérkőzés, Brecht Dejaegere már az első félidőben a kiállítás sorsára jutott.

A fordulás után hamar ki is használták az emberelőnyt a franciák, Mathieu Valbuena szögletét a rövid sarok felé mozgó Christophe Jallet csúsztatta a hosszúba (0-1). A Gent azonban nem hagyta magát, a 68. percben Danijel Milicevic lőtte ki a jobb alsót (1-1).

A Lyon nyerhetett volna Belgiumban, de a 88. percben a tavalyi francia gólkirály, Alexandre Lacazette kihagyta a tizenegyest a végére kilenc emberre fogyatkozó vendéglátók ellen.

Eredmény – Bajnokok Ligája, csoportkör, első forduló

G csoport:
Chelsea – Maccabi Tel Aviv 4-0 (2-0)
Gólszerző: Willian (15.), Oscar (45+4. – büntetőből), Diego Costa (58.), Fábregas (78.)

Dinamo Kijev – FC Porto 2-2 (1-1)
Gólszerző: Gusev (20.), Buyalskyy (89.) illetve Aboubakar (23., 81.)

H csoport:

Valencia – Zenit Szentpétervár 2-3 (0-2)
Gólszerző: J. Cancelo (55.), A. Gomes (73.) illetve Hulk (9., 45.), Witsel (76.)

Gent – O. Lyon 1-1 (0-0)
Gólszerző: Milicevic (68.) illetve Jallet (58.)
Kiállítva: Dejaegere (41.), Foket (88.)