Durva: négy piros a Fenerbahce ellen

Webo (Array)

Kiénekelte a Basaksehir a Fenerbahce szájából a sajtot azzal, hogy hazai pályán, 2-2-es döntetlent játszott ellene. A pontvesztéssel eldőlt, a Galatasaray nyerte a pontvadászatot. Ezt nehezen viselték a Fener labdarúgói.

Az tán nem is megfelelő jelző, hogy feszült hangulatú mérkőzést játszottak hétfő este a török bajnokság utolsó előtti fordulójában. A negyedik helyen álló Basaksehír a második Fenerbahcét fogadta és a hazaiak tán némi meglepetésre Batdal (53., 62. perc) duplájával elhúztak 2-0-ra.

A 81. percben Diego kiszorított szögből szépített, de ami eztán következett, az nem mindennapos.

A spori előbb Topuzt állította ki azonnali pirossal, mert visszatalpalt a földön fekvő ellenfelére. Mondjuk a mozdulat megvolt, de Márcio Mossoró kamuzott, nem találták el. Nem adta fel a Fener. Webo annak ellenére, hogy 10 emberre fogyatkoztak, tovább fokozta a hangulatot azzal, hogy remek fejessel egyenlített a 88. percben.

A bajnoki cím reményének megtartása érdekében mindenképpen győzelemre hajtó vendégek eztán kitámadtak és ahogy ilyenkor az többnyire lenni szokott egy, a hosszabbítás 2. percében végigvitt hazai kontra végén Alves csak vállal tudott menteni a gólvonalról. A sporti kéznek látta, és a védőt, továbbá az eset után felettébb ingerülten reklamáló Erkint is nyomban zuhanyozni küldte. A megadott büntetőt, a Basaksehir győzelmének zálogát, Batdal azonban fölé vágta. A gyors kirúgást követő Fener-kontránál Webo próbálta akrobatikus mozdulattal megszerezni a labdát, de eközben csúnyán fejberúgta a keresztező Epureanut. Ez is azonnali piros volt, immár a negyedik.

Érdekes módon a spori egy cirka 10 méterrel odébb és egy másodperccel korábban történt szabálytalanságért a Fenernek adott szabadrúgás. Ahogy ilyenkor lenni szokott kapus is előrejött fejelni, azonban a hazaiak szerezték meg a labdát és épp Demirel volt az, aki hátulról elég csányán buktatta a megiramodó Erdemet. A kapus is pirosat érdemelt volna, de meglehet, azért kapott csak sárgát, mert, ha őt is kiállítással jutalmazza a játékvezető, úgy egyúttal a meccset is lefújhatta volna, lévén hat játékossal, a szabályok értelmében már nem lehet mérkőzést játszani.

Török bajnokság, eredmény:

Basaksehir – Fenerbahce 2-2 (0-0) G: Batdal (53., 62.), ill. Diego (81.), Webo (88.)