Sport téli olimpia 2026

Magyar Hang: A Fidesz nem engedte, hogy honosított sportolók vigyék a magyar zászlót az olimpiai záróünnepségen

Nógrádi Bence és Somodi Maja a téli olimpia záróünnepségén.
Dean Mouhtaropoulos/Getty Images
Nógrádi Bence és Somodi Maja a záróünnepségen.
Nógrádi Bence és Somodi Maja a téli olimpia záróünnepségén.
Dean Mouhtaropoulos/Getty Images
Nógrádi Bence és Somodi Maja a záróünnepségen.
A Fidesz nem engedte, hogy honosított orosz sportolók vigyék a magyar zászlót az olimpiai záróünnepségen, írta a Magyar Hang.

Az MTI tudósítása szerint a a műkorcsolyázók páros versenyében negyedik helyezett Pavlova Mariát és Szvjatcsenko Alekszejt kérte fel a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB), hogy vigyék a magyar zászlót. A páros Szocsiban él, orosz edzőkkel és koreográfusokkal készülnek, nem beszélik a nyelvet, de megkapták az állampolgárságot a Magyar Országos Korcsolya Szövetség (MKOSZ) segítségével.

Csakhogy a szurkolók egy részének nagyon nem tetszett, hogy honosított sportolókat éri a megtiszteltetés, ez pedig a Magyar Hang cikke szerint a Fidesz vezetésénél is megnyomta a vészcsengőt. A MOB ezért vasárnap úgy döntött, hogy változtat és a két orosz születésű sportoló helyett Somodi Maja és Nógrádi Bence gyorskorcsolyázók vitték majd a zászlót. Ők vitték a megnyitón is a zászlót.

A Nemzeti Sport Online szerint technikai probléma következtében a nyitóünnepség zászlóvivőinek életrajza került fel a záróünnepség elektronikus felületére, ahonnan kiküldték a közvetítő társaságoknak és a sajtónak. A bevitt adatokon utólag már nem lehetett változtatni. Így a technikai hiba miatt mégsem Pavlova Maria és Szvjatcsenko Alekszej, hanem ismét Somodi Maja és Nógrádi Bence vonul be a nemzeti lobogóval, akárcsak a megnyitón.

Kapcsolódó
Assago, 2026. február 15. Pavlova Maria és Sviatchenko Alexei páros a rövidprogramját mutatja be a műkorcsolyázók versenyében a 2026-os milánói-cortinai téli olimpián az assagói Forum di Milano sportarénában 2026. február 15-én. MTI/Illyés Tibor
Még két fontos jelenése lesz az olimpián az orosz születésű magyar műkorcsolyapárosnak
Pavlova Maria és Szvjatcsenko Alekszej az utolsó hétvégén sem unatkozik.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik