A magyar kézilabda-válogatott 24-23-ra kikapott Izlandtól a férfi kézilabda Európa-bajnokság csoportkörének utolsó meccsén.
Rendkívül szoros csatát hozott a mérkőzés, amit egy picit jobban kezdett a magyar csapat, a mieink tudtak először két góllal is ellépni 6-4-nél. Ekkor azonban megpróbáltunk hét az öt ellen támadni annak ellenére is, hogy csupán hét másodperc maradt rá. A vége egy elkapkodott támadás, eladott labda és zűrzavar lett, amiből az izlandiak jöttek ki jobban.
Innentől ugyanis a mieinknek kellett az eredmény után rohanni, ami nem mindig bizonyult könnyű feladatnak. Hihetetlenül feszültté vált a mérkőzés, az izlandiak folyamatosan reklamáltak is, de látványosan próbálták felhúzni a magyar stábot és a játékosokat is – kevés sikerrel.
Kulcsfontosságú pillanatban aztán jött Imre Bence és háromszor is gólt dobott, amivel érezhetően elbizonytalanította az egyébként remeklő kapust és a teljes izlandi csapatot is. Az utolsó pillanatokban Chema Rodríguez időt kért, Bodó Richárd pedig távolról bombázott a kapuba, így lett 14-14 az állás féltávnál.
Második félidő
Térfélcsere után folyatódott az irgalmatlan fizikális harc, Fazekas Gergő pedig percekkel a félidő kezdete után akkora pofont kapott, hogy Gíslasonnak piros lapot adtak az északmacedón bírók. Nem sikerült meglovagolni ezt, ráadásul a meccs egyszerűen befagyott 16-17-nél, mert Palasics Kristóf és Hallgrímsson is minden lövést védeni tudott.
Ebből az hozott sajnos változást, hogy Ónodi-Jánoskúti Mátét is egy ütés miatt piros lappal kiküldték. Újra ellépett két góllal Izland, ráadásul sokáig nem sikerült megtörni a gólcsendünket. Végül Ilic Zoran áttörte a gátat, Bodó pedig egymás után dobálta a gólokat, majd egy jó védekezés után 21-21-nél beértük a skandinávokat.
Hihetetlenül feszült és kemény maradt a meccs, a magyar csapat fegyelmezett maradt végig, de a hajrára egy kicsit talán elfogyott az ereje, ráadásul Sipos Adrián is fontos pillanatban kapott kiállítást. Végig meccsben volt a magyar csapat, ám végül kikapott egy góllal. Ezzel az is eldőlt, hogy nem visz pontot a középdöntőbe a válogatottunk.




Hogyan tovább?
A malmői középdöntőben pénteken, vasárnap, jövő kedden és jövő szerdán lépnek majd pályára a magyarok. A pontos menetrendet szerda este vagy csütörtök reggel hozza nyilvánosságra az európai szövetség. Az biztos, hogy Svájc és Szlovénia jön előbb, majd a horvátok és a svédek várnak Chema Rodríguez csapatára a folytatásban.
A szlovének 2, a svájciak 0 pontot hoznak magukkal, a Horvátország-Svédország mérkőzést viszont szerdán rendezik, így ott dől el, melyik csapat hány ponttal megy tovább a csoportjából.


