Élő Sport

Ránk ijesztettek a törökök, de végül nyert a női kéziválogatott

MKSZ / Kovács Anikó
MKSZ / Kovács Anikó
A mérkőzés elején három góllal elhúzott, még a 17. percben is előnyben volt a török válogatott, ám egy 16 perces góliszonyt kihasznált a magyar női kézilabda-válogatott, és végül hatgólos győzelemmel kezdte a részben hazai rendezésű Európa-bajnokságot.

A törökök meglepetést szimatoltak előzetesen, és az egyik helyi kézilabdaportál azt írta, ha játékosok kibírják az aréna hangulatát, akkor van lehetőség a jó szereplésre.

Ezt azért látatlanban megmosolyogtuk, de amikor az ellenfél háromgólos előnyre tett szert és a 17. percben is még vezetett 8-7-re, kicsit tanácstalanul néztük a csapat játékát. A védekezés elég lyukasnak tűnt, támadásban több lépéshibát vétettek a lányok, dobtak pár kapufát is.

A helyzet akkor változott meg, amikor Szemerey bemutatott pár bravúrt, fogott néhány ziccert, és azért a védekezés is javult. Olyannyira, hogy az ellenfél a félidő utolsó 13 percében nem talált be, a magyar válogatott ugyanakkor egy 6-0-s szériát követően 13-8-cal mehetett pihenőre.

MKSZ / Kovács Anikó

A második félidőre az 50 százalék felett védő Szemerey helyére Böde-Bíró érkezett a magyar kapuba, és az újabb hibákat követően a 16 perces gólcsendből feléledő törökök ismét négyre zárkóztak (15-11), de aztán megrázta magát a csapat és visszaállt a megnyugtató előny (18-11).

Nagy izgalmak már nem történtek, felváltva estek a gólok, így alakult ki a 30-24-es végeredmény.

A sikerhez Szemerey kilenc, Böde-Bíró öt védéssel járult hozzá, a találkozó legeredményesebbjeként Győri-Lukács és Klujber egyaránt hatszor talált be.

Ami azért figyelmeztető a folytatásra nézve, hogy a védelem a meccs nagy részében sokat hibázott, és a bekapott 24 gól is soknak tűnik.

A folytatásban egy nehezebbnek ígérkező találkozó, az olimpiai és világbajnoki negyedik svédek elleni összecsapás vár két nap múlva a csapatra.

Kézilabda, női Európa-bajnokság, A csoport, 1. forduló

Magyarország – Törökország 30-24 (13-8)
Debrecen, 2927 néző
v.: Tatjana Prastalo, Vesna Balvan (bosnyákok)
Magyarország: Szemerey, Böde-Bíró (kapusok) – Győri-Lukács 6, Klujber 6, Vámos 4, Füzi-Tóvizi, Kuczora 3, Szöllősi-Schatzl 3, Papp, Márton 1, Faluvégi 1, Tóth N. 3, Bordás, Simon 2, Kácsor 1, Pásztor

 

További eredmények, C csoport :
Spanyolország – Portugália 30-24 (12-12)

 

E csoport:
Ausztria – Szlovákia 37-24 (17-11)

Kapcsolódó
„Jobbra számítottam, túlizgultuk” – kézikapitány az Eb-nyitányról
Golovin Vlagyimir biztos benne, hogy az első meccs izgalmának köszönhető a sok hiba.

Kettőből kettő

A felek eddig kétszer találkoztak egymással, mindegyik alkalommal sima magyar győzelem született.

Először 1991. március 13-án, az olaszországi C világbajnokságon (!) csaptak össze, akkor 11-6-os első félidő után 31-9-re nyert a magyar válogatott. 2010. augusztus 26-án pedig egy kisvárdai felkészülési mérkőzésen lett 35-17 a végeredmény.

Az kell, amit az ukránok ellen mutattunk

A saját játékunkat kell játszanunk. Azt kell nyújtani, amit legutóbb az ukránok meccsen: gyors és könnyű gólokat kell szereznünk. Biztosan lesznek hullámvölgyek, de remélem, mindenki kihozza magából a maximumot

– nyilatkozta az M4 Sport kamerája előtt Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány.

Hozzátette, az ellenfél egyetlen nagy hibája, hogy ugyan imádnak játszani a játékosai, de a védekezés és a visszarendeződés nem az erőssége.

Reménykedő törökök

„A török válogatott a magyarok ellen indítja a tornát. Bár Magyarország nem olyan erős, mint a korábbi években, házigazdaként előnyt jelent a hazai pálya. A csapat generációváltáson megy keresztül, ennek ellenére továbbra is félelmetes név a kézilabdában. Ha a török játékosok kibírják az aréna kiélezett hangulatát, akkor van lehetőség a jó szereplésre. Bár nem lesz könnyű, de minden bizonnyal elérhető” – írta a Hentbolhaber.net portál.

Ismeretlen ismerős

„Az Európa-bajnokságon való részvétel jogát azzal érdemeltük ki, hogy a legjobb harmadik helyezettek között végeztünk. Az Eb-n a célunk a lehető legjobb eredmény elérése” – nyilatkozta a törökön román szövetségi kapitánya, Costica Buceschi.

Számára nem ismeretlen Magyarország, hiszen a nagybányai éveit követően itt fejezte be aktív pályafutását: játszott Ózdon (1999-2000), Tiszaföldváron (2000-2002), végül Cegléden (2002-2003).

A szerbek elleni pont döntött

Az ellenfél az a török válogatott, amely most debütál a versenyen, az eddigi 15 alkalommal nem jutott el a döntő tornáig, most azonban – köszönhetően a létszámemelésnek – ott lehet a legjobbak között.

A törökök a selejtezőből a legjobb csoportharmadikként vívták ki a részvételt, miután Bulgáriát kétszer verték (30-24 és 38-13, Montenegrótól kétszer kikaptak (23-39 és 28-30), de Szerbiától egy pontot elcsentek (29-29 és 22-30).

Harmadszor Eb-házigazda

2004 és 2014 után ismét Magyarország a női kontinenstorna (egyik) házigazdája, a húsz évvel ezelőtti önálló rendezés, majd tíz esztendővel későbbi, horvátokkal közös viadal után ezúttal Ausztriával és Svájccal közösen ad otthon hazánk az Eb-nek. A magyar válogatott a csoportkört, majd továbbjutása esetén a középdöntő négy meccsét is a debreceni Főnix Arénában vívhatja.

Olvasói sztorik