Élő Sport

Csipes és Gazsó döntős, szőnyegre lép vb-címvédő birkózónk – élő hírfolyam az olimpia szombati versenynapjáról

Kovács Tamás / MTI

Birkózásban, kajak-kenuban, öttusa és vízilabdában drukkolhatunk a magyaroknak a párizsi olimpia utolsó előtti napján.

• A nap első magyar érdekeltségű versenyszáma a női kajakosok 500 méteres középfutama lesz, amelyben Gazsó Alida Dóra és Csipes Tamara áll rajthoz. Később Kopasz Bálint és Varga Ádám (K-1 1000 m), valamint a kenus Kiss Ágnes és Takács Kincső (C-1 200 m) is vízre száll, drukkolunk, hogy közülük minél többen jussanak be a döntőkbe.
  • A birkózóknál a szabadfogású Muszukajev Iszmail a 65 kilogramm világbajnoki címvédőjeként kezd 11 óra magasságában, a női 76 kilogrammban Nagy Bernadett vág neki az olimpiának.
  • Öttusában a férfiak döntőjét rendezik 17.30-tól Bőhm Csaba és Szép Balázs részvételével. A nők számára az elődöntőt tartják szombaton kora délután, itt Gulyás Michelle-nek és Guzi Blankának lehet majd szurkolni.
  • A magyar női vízilabda-válogatott búcsúzik a párizsi olimpiától, mégpedig az olaszok elleni, ötödik helyről döntő mérkőzéssel, amely 14 órakor kezdődik a Paris La Défense Arénában.

Férfi kajakosainkon a sor

A címvédő Kopasz Bálint és a Tokióban ezüstérmes Varga Ádám 1000 méteren hajt a döntőbe jutásra.

Csipes is ott van az 500 egyes döntőjében

A Párizsban négyesben bronz-, párosban ezüstérmes Csipes Tamara futamgyőztesként jutott az 500 egyes döntőjébe.

Csipes 250-nél magabiztosan vezetett, majd a táv második felében már visszavett, de így is kényelmesen nyerte az elődöntőt.

A finálé, amelyben Gazsó Alida Dóra is indul majd, 13.00-től rendezik.

Gazsó döntőbe jutott

A táv második felében ritmust váltott, és megnyerte a középfutamot, így a döntőbe jutott. Reméljük, így tesz majd a most következő Csipes Tamara is.

Olimpiai csúccsal nyerte Tola a maratonfutást

A 32 éves etióp Tamirat Tola 2:06:26-os idővel nyerte a maratonfutást, amivel megdöntötte az eddigi olimpiai csúcsot. Tola Etiópia első aranyérmét szerezte Párizsban.

A belga Bashir Abdi 21 másodperces hátránnyal lett a második, a bronz pedig a kenyai Benson Kiprutóé lett, aki 34 mp-et kapott Tolától.

Magyarország új kedvence

A 18 éves Márton Viviana fantasztikusan magabiztos versenyzéssel verte végig a női taekwondósok 67 kilós mezőnyét.