Élő Sport

Nagyon harcolt a franciákkal, Eb-5. helyért játszhat a magyar kéziválogatott

Czeglédi Zsolt / MTI
Bánhidi Bence öt gólt dobott a franciáknak
A mérkőzés elején még vezetett három góllal, a meccs egy szakaszában 6-0-s rohammal egyenlíteni is tudott, végül mégis 35-32-es vereséget szenvedett a magyar férfi kézilabda-válogatott Franciaországtól az Európa-bajnoki középdöntő utolsó mérkőzésén. A csapat így biztosan az 5. helyért játszik majd pénteken.

Talán annyiban megkönnyebbült a magyar férfi kézilabda-válogatott, hogy a franciák elleni középdöntős rangadó előtt már eldőlt, biztosan nem az utolsó mérkőzésé vívja Kölnben: Izland ugyanis legyőzte az osztrákokat, így az bizonyossá vált, hogy a legrosszabb esetben is az 5. helyért még játszania kell a csapatnak.

Lehet, a felszabadultság hozott olyan lendületet, hogy Ancsin és Bánhidi révén nagyszerű rajtot vett a válogatott, 4-1-re, majd 6-3-ra is vezetett. 11 percnek kellett eltelnie, hogy az olimpiai címvédő Franciaország egyenlítsen (8-8), és igazából egy 9-2-es szériával elég gyorsan ötgólos előnyre tett szert (15-10).

Az látszódott, hogy a visszarendeződéssel vannak gondot, hiába sikerült gólt szerezni, ha a gyors középkezdésből pillanatok alatt megkontrázott bennünket az ellenfél.

Szerencsére a hajra magyaroké lett, hatgólos hátrányban az utolsó öt percet, a duplázó Hanusz vezérletével, sikerült 4-0-ra megnyerni, így a szünetre csak két gól, 20-18 volt a franciák előnye.

Sőt, Lékai és Szita találataival sikerült egyenlíteni a 35. percre (20-20), Andó nagyszerűen védett, és ugyan megvolt a lehetőség, a vezetést nem sikerült átvenni. A francia pedig volt annyira rutinos csapat, hogy nem szakadt meg a pályán, de visszavette az irányítást és állandósította a 2-3 gólos vezetést.

A magyarok közben megfogyatkoztak, előbb Szita sérült meg, be is kellett mennie az öltözőbe, az utolsó percekben pedig Sipos lépett rá Ligetvári lábára és a bokáját fájlalva kellett letámogatni.

A vége 35-32-es francia siker lett, a magyarok pénteken, 15 órától Szlovéniával játszanak az 5. helyért.

Kézilabda, férfiak, Eb., I. középdöntő, 4. forduló

Magyarország – Franciaország 32-35 (18-20)
Magyarország:
Bartucz, Andó (kapusok) – Bóka 1, Szita 1, Bánhidi 5, Lékai 3, Ancsin 4, Imre 3, Sipos, Rosta 5, Fazekas 4, Bodó 3, Ligetvári, Ilic 1, Hanusz 2.

Izland – Ausztria 26-24 (14-8)
Horvátország – Németország 30-24 (13-14)

Vége: 32-35

Bánhidi még faragott, de Mahé is betalált (32-35).

31-34

Fazekas talpról a jobb felsőbe (31-34).

Sérülés!

Sipos megsérült, rálépett Ligetvárira, le kellett támogatni.

30-34

Ando védése ellenére a kipattanóból gól, Tournat (30-34).

30-33

Bánhidi harcolt ki hetest, jött Rosta, aki bepattintotta (30-33).

29-33

Tournat révén (29-33).

29-32

N’guessan is betalált (28-31), Bánhidi szépített (29-31). Remili sem kegyelmezett (29-32).

28-30

Fazelas szépített, az utolsó öt perc 28-30-ról folytatódik.

27-30

Porte góljával 27-30.

27-29

Újabb magyar hetes, ezúttal Rosta vállalkozott, eredményesen (27-29).

26-29

Mahé után Fazekas szépített, de Nahi büntetett (26-29).

25-27

Bodó helyzetfelismerése gólt ért (25-27).

24-27

Ancsin vállalkozókedvével nincsen baj, csak nem túl pontos. Mem viszont bivalyerős (24-27).

24-26

Bánhidi ziccerét a harmadik számú kapus, Bolzinger védte. De az oldalbedobás után Bodó kilőtte a kapu bal oldalát (24-26).

23-26

Fabregas góljával három oda (23-26).

Újabb hetes maradt ki

Bánhidi hetest harcolt ki, ezúttal Imre Bence vállalkozott, de ez is a kapufán csattant.

23-25

Nahi a balszélről volt eredményes (23-25).

23-24

Ancsint blokkolták, majd a sarokdobás után ismét ő került helyzetbe, de a lécet találta el. Végül Bodó szerzett gólt (23-24).

22-24

Mahé ment végig (22-24).

22-23

Na, most Tournat kapott két percet gólszerzés után – lekönyökölte Ancsint. Lékai büntetett betörésből (22-23).