Élő Sport

Nagyon harcolt a franciákkal, Eb-5. helyért játszhat a magyar kéziválogatott

Czeglédi Zsolt / MTI
Bánhidi Bence öt gólt dobott a franciáknak
A mérkőzés elején még vezetett három góllal, a meccs egy szakaszában 6-0-s rohammal egyenlíteni is tudott, végül mégis 35-32-es vereséget szenvedett a magyar férfi kézilabda-válogatott Franciaországtól az Európa-bajnoki középdöntő utolsó mérkőzésén. A csapat így biztosan az 5. helyért játszik majd pénteken.

Talán annyiban megkönnyebbült a magyar férfi kézilabda-válogatott, hogy a franciák elleni középdöntős rangadó előtt már eldőlt, biztosan nem az utolsó mérkőzésé vívja Kölnben: Izland ugyanis legyőzte az osztrákokat, így az bizonyossá vált, hogy a legrosszabb esetben is az 5. helyért még játszania kell a csapatnak.

Lehet, a felszabadultság hozott olyan lendületet, hogy Ancsin és Bánhidi révén nagyszerű rajtot vett a válogatott, 4-1-re, majd 6-3-ra is vezetett. 11 percnek kellett eltelnie, hogy az olimpiai címvédő Franciaország egyenlítsen (8-8), és igazából egy 9-2-es szériával elég gyorsan ötgólos előnyre tett szert (15-10).

Az látszódott, hogy a visszarendeződéssel vannak gondot, hiába sikerült gólt szerezni, ha a gyors középkezdésből pillanatok alatt megkontrázott bennünket az ellenfél.

Szerencsére a hajra magyaroké lett, hatgólos hátrányban az utolsó öt percet, a duplázó Hanusz vezérletével, sikerült 4-0-ra megnyerni, így a szünetre csak két gól, 20-18 volt a franciák előnye.

Sőt, Lékai és Szita találataival sikerült egyenlíteni a 35. percre (20-20), Andó nagyszerűen védett, és ugyan megvolt a lehetőség, a vezetést nem sikerült átvenni. A francia pedig volt annyira rutinos csapat, hogy nem szakadt meg a pályán, de visszavette az irányítást és állandósította a 2-3 gólos vezetést.

A magyarok közben megfogyatkoztak, előbb Szita sérült meg, be is kellett mennie az öltözőbe, az utolsó percekben pedig Sipos lépett rá Ligetvári lábára és a bokáját fájlalva kellett letámogatni.

A vége 35-32-es francia siker lett, a magyarok pénteken, 15 órától Szlovéniával játszanak az 5. helyért.

Kézilabda, férfiak, Eb., I. középdöntő, 4. forduló

Magyarország – Franciaország 32-35 (18-20)
Magyarország:
Bartucz, Andó (kapusok) – Bóka 1, Szita 1, Bánhidi 5, Lékai 3, Ancsin 4, Imre 3, Sipos, Rosta 5, Fazekas 4, Bodó 3, Ligetvári, Ilic 1, Hanusz 2.

Izland – Ausztria 26-24 (14-8)
Horvátország – Németország 30-24 (13-14)

Hetest rontottunk

Aztán Bánhidi veszített labdát, de nem lett belőle baj, mert a másik oldalon ugyanez történt. Imre rohant, hetest harcolt ki, amit Lékai a kapufára lőtt.

21-22

Porte kapufát lőtt, és hiába támadtunk a vezetésért, Mem eltalálta az üres kapunkat (21-22).

21-21

Ancsin bombájával ismét iksz (21-21).

20-21

Bóka megcibálta Porte mezét, két perc. Tournat kihasználta az emberelőnyt (20-21).

20-20

Mem lövését Andó védte szépen,  Szita egyenlített (20-20).

19-20

Közelebb lopakodtunk, Lékai üreskapus góljával 19-20.

Mégsincs gól.. 18-20

Hopp, mégsem… a bírók szerint Mahé lövése kapusunk fejét érte, így ő kapott két percet…

18-21

Újabb Andó-bravúr, ezúttal Tournat lövését tolta kapufára. Az első gól Mahé nevéhez fűződött (18-21).

Félidő: 18-20

Sok gólt kaptunk, de hát a rivális is erős. Szusszanjunk!

Francia idő

Hanusz is kapott két percet a középkezés akadályozásáért, Guillaume Gille kapitányidőt kért.

18-20

Sőt, egy labdaszerzésből Hanusz rohant a kapuig (18-20).

17-20

A másik oldalon Lenne szállt ki, miután szabálytalankodott Fazekassal, Hanusz ki is használta (17-20).

Első kiállítás

Sajnos a védekezésnél is Rosta a főszereplő, övé az első kiállítás a mérkőzésen. Descat ziccerbe is került a balszélen, de Andó szépen védett.

16-20

Rosta kapott jó bejátszást (16-20).

15-20

Rosta harcolt ki hetest, Lékai belőtte (15-20).

14-20

Remilit nem tudjuk tartani (14-20).

14-19

Rosta góljára Richardson felelt (14-19), majd Eb-történeti ritkaság: Imre Bence kihagyta első helyzetét…

13-18

Lenne szinte Sipos kezéből szendte ki a hosszú indítást (13-18).

13-17

Ilic találatát Remili kontrázta meg (13-17).

12-16

Rosta beállós pozícióból (12-16).

11-16

Andó védett, Ancsin elkapkodott támadás végén a lécet találta el. Bezzeg Mem! (11-16).