Élő Sport

Parádés játékkal legyőzte Izlandot, hibátlanul Eb-középdöntős a magyar férfi kéziválogatott

Czeglédi Zsolt / MTI
Fazekas Gergő nagyszerűen szállt be a második félidőben
Eddigi legjobb teljesítményét nyújtva leiskolázta Izlandot a magyar férfi kézilabda-válogatott, amely 33-25-ös győzelemmel hibátlanul jutott tovább csoportjából az Európa-bajnokságon.

Kicsit nehézkesen indult a mérkőzés, és amikor előbb Sipost le kellett cserélni, mert összefejelt ellenfelével, majd a 12. percben, 6-5-ös vezetésnél Bánhidi eltalálta Gisli Kristjansson arcát, és piros lapot kapott, a szurkolók biztosan kicsit aggódtak.

Szerencsére a magyar válogatott nem, 10-7-es előnynél már Izlandnak kellett időt kérnie, hogy rendezze a sorokat. Az ellenfél ugyan felkészültek a magyar beállós játékra, de arra nem, hogy a gyors irányítók és nagy lövők ennyire jól át tudják venni a szerepet.

A játékrész közepén hét percig nem talált be a magyar együttes, de az izlandiak ezt nem tudták kihasználni, majd Bóka, kétszer – az addig is remeklő – Imre, illetve Hanusz is eredményes volt (15-13).

A szünet után jött Fazekas, aki gyors egymás után háromszor is eredményes volt, Máthé is megtalálta az utat a kapuig, így a 37. percben már öt (21-16). a 41. percben hat gól (24-18) volt az előny.

Palasics remekül védett, nyolc percig nem kapott gólt (26-18), ám aztán az ellenfél sorozatban háromszor betalált (29-23). De a győzelmet, őst, a nagyarányú győzelmet semmi sem fenyegette, Magyarország 33-25-re nyert, a mezőny legjobbjának megválasztott Palasics 11 védéssel járult hozzá a sikerhez.

A túloldalon Hallgrímssonnak kilenc, Gústavssonnak két védése volt, Viggo Kristjánson hét, Magnusson öt, a Veszprém balszélsője, Elísson két gólt lőtt.

Kézilabda, Eb, férfiak, C csoport, 3. forduló

Magyarország – Izland 33-25 (15-13)
München
v.: Lah, Sok (szlovének)
Magyarország: Palasics, Bartucz (kapusok) – Lékai 1, Szita 5, Bánhidi, Sipos, Ancsin 4, Imre 4, Bóka 1, Ligetvári 1, Ilic, Rosta 4, Hanusz 5, Bodó, Máthé 4, Fazekas 4.

A csoport, 3. forduló:
Franciaország – Németország 33-30 (17-15)
Észak-Macedónia – Svájc 29-27 (13-9)

A végeredmény: 1. Franciaország 5 pont, 2. Németország 4, 3. Észak-Macedónia 2, 4. Svájc 1

B csoport:
Spanyolország – Ausztria 33-33 (15-17)
Horvátország – Románia 31-25 (16-12)

A végeredmény: 1. Horvátország 5 pont, 2. Ausztria 4, 3. Spanyolország 3, 4. Románia 0.

20-15

Vidarsson lábbal ért a labdába, így két percre kiszállt. Az első helyzetet még kihagyta Rosta, de Máthé javított (20-15).

19-15

Fazekas háromból három (19-15).

18-15

Hanusz közbelőtt (18-14), a másik oldalon Palmarsson harcolt ki büntetőt, amit Viggo Kristjansson bevágott (18-15).

17-14

Viggo Kristjansson lövését Palasics védte, Fazekas ezúttal átlövésből talált be (17-13). Palmarsson szépített (17-14).

16-13

Fazekas góllal mutatkozott be (16-13).

Folytatódik

Nézzük, mire leszünk képesek a folytatásban.

Félidő: 15-13

Ancsin éles szögből még betalált, a félidő 15-13-ra vezetünk.

14-13

Labdavesztés után hárman lódultak meg az üres kapu felé, Viggo Kristjansson lőtt gólt (14-13).

14-12

Gustaffson védéséből Palmarsson  indulhatott (14-12).

14-11

Palasics nagyszerűen véd, de ezúttal a visszapattnaó labdából hetest és két percet harcolt ki Izland.

Viggo Kristjansson belőtte Bartucznak (14-11).

14-10

Vidarsson harcolt ki hetest, Magnusson azonban a kapufát trafálta telibe. Hanusz pedig négyre növelte az előnyt (14-10).

13-10

Sőt, Imre már a negyediket is beverte egy lerohanásból (13-10).

12-10

Imre Bence már három gólnál jár (12-10).

11-10

Magnusson szép egyéni akció végén szépített (11-10).

11-9

Elisson balszélről beugorva eredménytelen, mert Palasics szépen védett. Aztán egy támadóhibát követően Gisli Kristjansson két kapufát is talált, de gólt nem.

Elissont szándékos láb miatt kiszórták, és végre hét perc (!) után Bóka betalált (11-9).

Állóháború

Átlövőink inkább gyömöszölnék a labdát a beállós felé, ebből már többször kontrázott az ellenfél. Amikor Bodó bombázozz, akkor pedig megtámasztották a karját.

10-9

Ziccerig kijátszott helyzet után Bóka pattintott a kapu fölé. A gyors ellenakcióból Magnusson volt eredményes (10-9).

10-8

Kapuscsere az ellenfélnél, jött a rutinos Gustavsson. A másik oldalon Palasics védett, de a kipattóból hetest harcoltak ki.

Magnusson nem hibázott (10-8).

Időkérés

Az izlandi kapitány érezte szükségességét ennek.

10-7

Hanusz is beköszönt (9-7), majd Szita szerzett labdát, máris három gól ide (10-7).

8-7

Szita ismét közbelőtt, talpról volt eredményes (8-7).

7-7

Egy rendezetlen védőfal ellen Jonsson volt eredményes (7-7).

7-6

Palasics azonban hetest védett, a másik oldalon Imre betalált (7-5). Vidarsson szépített (7-6).