Élő Sport

Parádés játékkal legyőzte Izlandot, hibátlanul Eb-középdöntős a magyar férfi kéziválogatott

Czeglédi Zsolt / MTI
Fazekas Gergő nagyszerűen szállt be a második félidőben
Eddigi legjobb teljesítményét nyújtva leiskolázta Izlandot a magyar férfi kézilabda-válogatott, amely 33-25-ös győzelemmel hibátlanul jutott tovább csoportjából az Európa-bajnokságon.

Kicsit nehézkesen indult a mérkőzés, és amikor előbb Sipost le kellett cserélni, mert összefejelt ellenfelével, majd a 12. percben, 6-5-ös vezetésnél Bánhidi eltalálta Gisli Kristjansson arcát, és piros lapot kapott, a szurkolók biztosan kicsit aggódtak.

Szerencsére a magyar válogatott nem, 10-7-es előnynél már Izlandnak kellett időt kérnie, hogy rendezze a sorokat. Az ellenfél ugyan felkészültek a magyar beállós játékra, de arra nem, hogy a gyors irányítók és nagy lövők ennyire jól át tudják venni a szerepet.

A játékrész közepén hét percig nem talált be a magyar együttes, de az izlandiak ezt nem tudták kihasználni, majd Bóka, kétszer – az addig is remeklő – Imre, illetve Hanusz is eredményes volt (15-13).

A szünet után jött Fazekas, aki gyors egymás után háromszor is eredményes volt, Máthé is megtalálta az utat a kapuig, így a 37. percben már öt (21-16). a 41. percben hat gól (24-18) volt az előny.

Palasics remekül védett, nyolc percig nem kapott gólt (26-18), ám aztán az ellenfél sorozatban háromszor betalált (29-23). De a győzelmet, őst, a nagyarányú győzelmet semmi sem fenyegette, Magyarország 33-25-re nyert, a mezőny legjobbjának megválasztott Palasics 11 védéssel járult hozzá a sikerhez.

A túloldalon Hallgrímssonnak kilenc, Gústavssonnak két védése volt, Viggo Kristjánson hét, Magnusson öt, a Veszprém balszélsője, Elísson két gólt lőtt.

Kézilabda, Eb, férfiak, C csoport, 3. forduló

Magyarország – Izland 33-25 (15-13)
München
v.: Lah, Sok (szlovének)
Magyarország: Palasics, Bartucz (kapusok) – Lékai 1, Szita 5, Bánhidi, Sipos, Ancsin 4, Imre 4, Bóka 1, Ligetvári 1, Ilic, Rosta 4, Hanusz 5, Bodó, Máthé 4, Fazekas 4.

A csoport, 3. forduló:
Franciaország – Németország 33-30 (17-15)
Észak-Macedónia – Svájc 29-27 (13-9)

A végeredmény: 1. Franciaország 5 pont, 2. Németország 4, 3. Észak-Macedónia 2, 4. Svájc 1

B csoport:
Spanyolország – Ausztria 33-33 (15-17)
Horvátország – Románia 31-25 (16-12)

A végeredmény: 1. Horvátország 5 pont, 2. Ausztria 4, 3. Spanyolország 3, 4. Románia 0.

Bánhidi piros!!

Újabb sérülés, ezúttal Gisli Kristjansson maradt lent, a bírók mentek is videózni. A döntés: piros lap Bánhidinek.

6-5

Palasics egy védés után szerencsés is, mert a következő lövés a kapufáról kifelé jött, a másik oldalon Szita lőtt szép gólt (6-5).

Kényszerű csere

Sipos szája vérzik, úgy kellett letámogatni a pályáról, reméljük, nem súlyos.

Sérülés

Vidarsson és Sipos összefejeltek, mindkettőt ápolni kell.

5-5

A nyitottabb védekezést Ancsin egy alulról elengedett lövéssel oldotta meg (5-5).

4-5

Palasics első védését követően kicsit akadozott a támadás, Lékai lövése a blokkról pattant le, majd a játékvezetők elvették passzív játék miatt. Elisson a másik oldalon nem hibázott (4-5).

4-4

És itt van az Eb-újonc Imre első gólja (4-4).

3-4

Gudjonsson találatával vezet Izland (3-4).

3-3

Ancsin második góljával emberhátrányban is betaláltunk, de a gyors középkezdés után Vidarsson eltalálta az üres kaput (3-3).

2-2

Bánhidié a meccs első kiállítása, a hetest Magnusson bepattintotta (2-2).

2-1

A második izlandi támaáds is hatástalan volt, de aztán egy lerohanásból Elisson egyenlített, Ancsin meg ismét vezetést szerzett (2-1).

1-0

Az első, közel kétperces izlandi támadás nem végződött lövéssel, Lékai azonban gyorsan betalált (1-0).

Változás a meccskeretben

A magyaroknál az eddigi két mérkőzésen ugyanaz a négy játékos maradt ki, most azonban kicsit változtatott Chema Rodríguez. A kapus Andó Arián mellett ismét a lelátóra ül Krakovszki Bence és Szöllősi Szabolcs, ám a jobbszélső pozícióban az eddig bizalmat élvező Krakovszki Zsolt helyett a ferencvárosi Imre Bence mutatkozhat be.

Egymás ellen

Az egymás elleni eredményeket tekintve a magyar csapat javára billen a mérleg nyelve, 44 mérkőzésből 25 győzelem és 3 döntetlen mellett mindössze 16 vereséget szenvedett.

A felek legutóbb a tavalyi vb csoportkörében találkoztak, akkor Magyarország 30-28-ra nyert. A legutóbbi Európa-bajnoki meccs azonban sebeket téphet fel, hiszen 2022. január 18-án, Budapesten Izland 31-30-ra nyert, kiejtve ezzel a házigazdát már a csoportkörből.

Szerbia besegített

Amíg a magyar csapat két forduló után biztosan továbbjutott, Izlandnak még izgulnia kellett, hiszen a szerbek utolérhették volna pontszámban. Azonban kedd délután ez a probléma elhárult: Szerbia 30-29-re kikapott Montenegrótól, ezzel biztossá vált az izlandiak továbbjutása is.

Hibátlan a veretlen ellen

Eddig teljesítette a feladatát és két forduló után is százszázalékos a magyar férfi kézilabda-válogatott, amely előbb Montenegrót (26-24), majd Szerbiát is legyőzve (28-27) bejutott az Eb középdöntőjébe.

Az ellenfél, az izlandi válogatott is veretlen még,a szigetországiak előbb 27-27-es döntetlent értek el a szerbekkel, majd 31-30-ra legyőzték a montenegróiakat.