Sport vizes vb 2022

Vizes vb: leúszott öt kilométert, majd nekiállt hegedülni

Úgy tűnik, hogy míg egy átlagembernek komoly erőpróbának tűnik öt kilométer leúszása, addig Eva Fabiannak csak bemelegítés volt nyíltvízi úszók öt első versenye hétfőn a Lupa-tavon. A 28 éves izraeli sportolónak ugyanis még arra is volt ereje a célba érkezés után, hogy az éremátadókhoz asszisztáló zenekartól elkérje a hegedűt és játsszon egyet.

Fabiannak eddig egy érme van világbajnokságról, 2013-ban, Barcelonában nyert bronzot 25 kilométeren. Budapesten még a 10 kilométeres versenyen láthatjuk, a női mezőny reggel nyolckor vág majd neki a távnak.

A hétfői versenyeken a férfi mezőnyben Betlehem Dávid a hetedik, a címvédő Rasovszky Kristóf a kilencedik helyen végzett, míg a nőknél Rohács Réka 15., Balogh Vivien 24. lett.