Eb-5. helyért ilyen drámai kézimeccset még nem játszottak

Szigetváry Zsolt / MTI

Elképesztő mérkőzéssel kezdődött meg a férfi kézilabda-Európa-bajnokság pénteki játéknapja, az 5. helyért rendezett mérkőzésen Norvégia drámai csatában, hosszabbítás után verte Izlandot.

Spanyolország kapusbravúrokkal és nagy fordítással jutott Eb-döntőbe
A világbajnok dánok legyőzésével vívhatnak finálét a kézi Eb-n, Budapesten.

Az első félidő alapján úgy tűnt, Norvégia megnyeri simán a meccset, azonban 16-12-es előnyét nem tudta tartani, és az izlandiak a tízgólos Magnússon vezérletével 24-24-nél utolérték riválisukat.

Gólerős kapusa segítette Eb-döntőhöz a svéd kézicsapatot
Svédország története során hatodszor jutott be Európa-bajnoki döntőbe, és 20 év után lehet ismét aranyérmes.

Az utolsó tíz percben három-három gól esett, a végén Jónsson üres kapura lőhetett, de elhibázta a helyzetet.

A kétszer öt perces hosszabbításban az izlandiak többször is vezettek, 32-32 után azonban a norvégok voltak élesebbek: Sagosen vezetést szerzett, Smarason egyenlített, a végső találatot aztán egy másodperccel a dudaszó előtt Reinkind lőtte be.

A játékvezetők videóztak, majd jelezték, időn belül esett a gól, Norvégia ezzel 34-33-ra nyert, és az ötödik helyen zárt.

Bár az IHF szabályai szerint az Eb-n csak az érmesek jutnak ki a világbajnokságra, ezúttal az ötödik hely is vb-kvalifikációt ért, ugyanis Dánia címvédőként,  Svédország pedig házigazdaként lesz ott a 2023-as tornán.